REKLAMA

Oświadczenie w sprawie konferencji prasowej wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości

Powiat

Publikujemy oświadczenie, które nasza Redakcja otrzymała po ukazaniu się relacji z konferencji prasowej wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

"Na konferencji prasowej wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości w dniu 4 maja 2018 roku liderzy tej organizacji zaprezentowali swoje oceny, dotyczące negocjacji w sprawie zbliżających się wyborów samorządowych, w których brało udział kilka innych podmiotów. Na konferencji padły niestety słowa nie oddające istoty sprawy, a nawet fałszujące rzeczywistość. Inicjatorem rozmów był przewodniczący NSZZ Solidarność Ardagh Glass W Wyszkowie pan Bogdan Osik, który 18 października 2016 wystosował do różnych aktywnych podmiotów społecznych pismo z propozycją podjęcia rozmów w celu uzgodnienia szerokiego porozumienia wyborczego, a także wspólnych działań „od dziś do wyborów w 2018 roku oraz dalej”. Reakcja lokalnego Prawa i Sprawiedliwości była dość osobliwa, ponieważ ograniczyła się tylko do podziękowania za przesłane stanowisko i ogólnikowe wyrażenie woli rozmów.  Z inicjatywy  pana posła Milewskiego doszło jednak w listopadzie 2016 do spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele : NSZZ  Solidarność Oświaty w Wyszkowie, NSZZ Solidarność Ardagh Glass w Wyszkowie, Prawicy Rzeczypospolitej oraz Klubu Gazety Polskiej, a także kilku osób z wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu zgodnie potwierdzono wolę porozumienia i potrzebę kolejnych spotkań. Liderzy wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości niestety na to spotkanie inicjujące rozmowy o porozumieniu nie przybyli.

Kolejnych spotkań było dość dużo, dobrze, że nastąpiły, dobrze, że brali w nich udział również liderzy wyszkowskiego PiS i inne podmioty, ale  byłoby bezcelowe opisywanie ich przebiegu, a tym bardziej opisywanie wybiórcze, jak to uczyniono na konferencji prasowej wyszkowskiego PiS  4 maja 2018 roku. Trzeba jednak powiedzieć, że od początku tego roku w negocjacjach zarysował się wyraźny impas, który został pogłębiony przez jednostronne ogłoszenie przez wyszkowski PiS kandydata na burmistrza. Pomimo, że dotychczasowe negocjacje nie zakończyły się na razie podpisaniem żadnego porozumienia, ani żadnymi uzgodnieniami to sądzimy, że porozumienie  jest  nadal możliwe i potrzebne. Wobec zaskakującej postawy władz wyszkowskiego PiS, wyrażonej na konferencji prasowej  4 maja 2018 roku będziemy prosić posłów Prawa  i Sprawiedliwości o pośredniczenie i monitorowanie kolejnej tury negocjacji. Liczymy na to, że przy wsparciu innych osób ze strony  Zarządu Okręgowego PiS dojdzie do kolejnych rozmów".

 

NSZZ Solidarność Ardagh Glass w Wyszkowie – Bogdan Osik

NSZZ Solidarność Oświaty w Wyszkowie – Marek Pietrzak

Prawica Rzeczypospolitej – Teresa Trzaska

Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie – Marek Głowacki

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


PiSWaldemar SobczakMarek GłowackiKlub Gazety PolskiejZjednoczona Prawicawybory samorządowewyborypowiat wyszkowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl