REKLAMA

Rób zakupy w Tesco i głosuj na projekt społeczny PSOUU w Wyszkowie!

Miasto

Ruszyło głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Na nasze głosy liczy Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Wyszkowie, które chce stworzyć ogródek sensoryczny dla niepełnosprawnych. Głosowanie trwa do 4 czerwca. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

REKLAMA

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Wyszkowie i okolicach rywalizują ze sobą:

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Wyszkowie
Organizacja posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie we wspieraniu osób z niepełnosprawnościami. Walczy o zdrowie, sprawność, godność, przeciwdziała wykluczeniu. Chce także, aby te wszystkie działania odbywały się w miejscu bezpiecznym, ładnym, przyjaznym. Dzięki środkom programu poprawiona zostanie jakość korzystania z OREW, powstanie mini ogródek sensoryczny przed ośrodkiem, który będzie miejscem odpoczynku, relaksu, stymulacji dzieci niepełnosprawnych, a także będzie „zieloną wizytówką”.

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze
Projekt ma na celu aktywizację społeczności seniorów w mieście przez zachęcenie do uprawiania sportu nordic walking i promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dzięki warsztatom kulinarnym seniorzy nawiążą nowe kontakty i wzbogacą swoją dietę o ciekawe potrawy.  Promocja zdrowego, aktywnego stylu życia wśród seniorów to lepsze i zdrowsze samopoczucie babć i dziadków. „Aktywny senior, to szczęśliwy senior!”

Fundacja „Kreatywni”
Projekt „Kreatywni Mimo  Wszystko” skierowany będzie do 30  osób  różnym wieku z różnymi niepełnosprawnościami, narażonych na wykluczenie społeczne, lub już wykluczonych. W ramach projektu fundacja zorganizuje 20 godzin warsztatów  edukacyjnych oraz wyjazd integracyjno - edukacyjny. Głównym celem projektu jest integracja, aktywizacja oraz różnego rodzaju edukacja osób z niepełnosprawnością w różnym wieku oraz ich rodzin. Fundacja będzie promować aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Wyszków, Wołomin, Radzymin, Marki.

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy Dotyczą one edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych ważnych dla mieszkańców aspektów.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Tescodecydujesz pomagamyOREW WyszkówWyszkówprojektgrantPSOUU Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl