REKLAMA

"Pokochawszy". O miłości w języku i języku miłości z Bralczykami (zdjęcia, video)

Kultura

Prosto z drukarni do wyszkowskiej Biblioteki Miejskiej dotarła 7 maja, jeszcze przed oficjalną premierą, najnowsza książka prof. Jerzego Bralczyka pt. "Pokochawszy. O miłości w języku". Książka wyjątkowa, stworzona wspólnie z żoną dr Lucyna Kirwil i stanowiąca zapis rozmów małżeństwa wybitnych intelektualistów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

On - językoznawca, Ona - psycholog o specjalizacji agresologia. W jednej książce spotkały się ich przemyślenia, doświadczenia, obserwacje, poglądy, emocje związane z miłością. Na spotkaniu w Wyszkowie autorzy opowiedzieli o kulisach jej powstawania, o własnym związku, chętnie odpowiadali też na pytania czytelników, np. czy polszczyzna sprzyja miłosnym wyznaniom i jak nowe media zubożyły język uczuć.

- To jest zapis naszych długich rozmów. Dwa lata przekonywałem żonę do wydania tej książki - zdradził profesof Bralczyk wyszkowskim czytelnikom, którzy mieli niecodzienną okazję nabyć książkę "Pokochawszy" jeszcze przed oficjalną premierą w Polsce. 

- Mam na koncie wiele publikacji, artykułów, ale jeśli chodzi o książkę to mój literacki debiut - przyznała dr Lucyna Kirwil.

- Tu jest sporo o nas... - dodał Jerzy Bralczyk.- My się w tej książce spieramy w wielu miejscach, duzo żartujemy, a jednocześnie ta książka ma kilka powaznych poziomów, warstw... To nie jest poradnik, ale ta ksiązka może służyć poszerzaniu wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka.

- Język to domena mojego męża, a miłośc jako uczucie, emocje - jest moją domeną jako psychologa. Tam jest dużo o miłości, co język robi z miłością i co miłość robi z językiem - mówiła Lucyna Kirwil.. 

- Miało być bardzo serio i naukowo, ale zostało to przełamane przez pewien językowy dystans i odwoływanie się własnych doświadczeń.

Autorzy przeczytali fragment książki: 

 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Jerzy BralczykLucyna KirwilPokochawszyWyszkówpromocjaksiążkajęzykmiłośćBiblioteka Miejska w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Czwartek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty

REKLAMA

Pracuj.pl