REKLAMA

Święto Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym

Powiat

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym 27 kwietnia miały miejsce obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to doskonała okazja, aby sobie uświadomić, jak bardzo ważnym dokumentem jest Konstytucja. Każdy obywatel powinien wiedzieć, jaką pełni funkcję i co zmieniło w życiu Polaków jej ustanowienie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Tego dnia nauczyciele rozmawiali z uczniami na zajęciach na temat twórców Konstytucji, tego, co zawierała oraz roli, którą odegrała w dziejach Europy i świata. Odbyła się również akademia, którą przygotowali uczniowie IV klasy pod kierunkiem wychowawczyni Anny Wasiak - Fijałkowskiej. W trakcie występu "Pani Konstytucja" wyczerpująco odpowiadała na pytania dzieci, dotyczące wydarzeń historycznych w XVIII w. i swoich dalszych losów. Część artystyczną uzupełniały piękne pieśni patriotyczne oraz wymowna, wykonana w barwach narodowych, dekoracja. Po uroczystości miało miejsce jeszcze jedno ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie. Na boisku uczniowie, nauczyciele i rodzice utworzyli w konturach Polski biało-czerwoną flagę. W ten sposób oficjalnie zainaugurowano w placówce obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

                                                                                                                                                                                                                                              Joanna Kozn

Monika Grzelecka

Udostępnij:


powiat wyszkowskiLeszczydół StaryKonstytucja 3 MajaSzkoła Podstawowa im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl