REKLAMA

Fit Weekend w Kielcach. Wyszków z sukcesami reprezentowało troje juniorów

Sport

W dniach 21 - 22 kwietnia odbył się "FIT Weekend" organizowany przez Targi Kielce. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo fanów sportów siłowych oraz sportów walki. Pod jednym dachem na ogromnej powierzchni rozegrano jednocześnie: Mistrzostwa Polski w kulturystyce, fitness, muai tai, allMMA, kwrate k.shin oraz trójboju siłowym. W tej ostatniej dyscyplinie wyszkowską siłownię "Family Gym" reprezentowało troje juniorów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W sobotę do rywalizacji przystąpiła najmłodsza z naszych podopiecznych - Klaudia Murza (16 l.) w kategorii wagowej do 84 kg. To drugi start Klaudii, zmagała się więc nie tylko z ciężarami, ale i ze stresem, jaki zawsze towarzyszy zawodnikowi. Ale nawet on nie przeszkodził w pobiciu w przysiadzie klasycznym rekordu Polski (kat. wiekowa do lat 16) - 123 kg. Klaudia łącznie w trójboju zaliczyła 300,5 kg (123 + 40 + 137,5) i uplasowała się na pierwszym miejscu, zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 16.

Sobotnie popołudnie to rywalizacja dziewcząt do lat 20. W kategorii do 57 kg wystartowała Katarzyna Koniarska. Zaznaczyć należy, że Kasia jest jeszcze 17-latką, musiała więc startować wśród 20-latek, a walka w tej grupie zawodniczek stoi na wysokim poziomie. Kasia zaliczyła czysto wszystkie 9 z 9 podejść, co zaprocentowało wysokim drugim miejscem i zdobyciem tytułu wicemistrza Polski juniorów do lat 20 z wynikiem 260 kg (przysiad 100 + wyciskanie na ławce 52,5 kg + martwy ciąg 107,5 kg). Kasia uplasowała się na czwartym miejscu w kategorii open juniorek do lat 18, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę tak silną konkurencję w innych kategoriach wagowych. 

Piękny i słoneczny niedzielny poranek obudził pokłady siły w naszym jedynym juniorze - Filipie Balickim. Niesiony dopingiem wyszkowian, którzy przyjechali specjalnie na starty naszych trójboistów, w swoim debiutanckim starcie na pomoście zaprezentował znakomicie zdobyte umiejętności, technikę i charakter, zdobywając drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski juniorów do lat 20 w kategorii 59 kg z wynikiem 287,5 kg (102,5 + 65 + 120). Zaznaczyć należy, że Filip to zawodnik trenujący na co dzień brazylijskie jiu jitsu, co jest zupełnie odnmienną dyscypliną sportu i ciężko połączyć ze sobą te dwie konkurencje. Jednak ciężka praca, mnóstwo wyżeczeń przynosi efekty.

- Zawodnicy pokazali siłę charakteru oraz wolę walki, co mnie - jako trenera i zawodnika - cieszy szczególnie. Przyjemnie jest pracować z tak zdolnymi młodymi ludźmi. Zachęcam wszystkich chętnych chcących spróbować swoich sił w trójboju siłowym to treningów w naszym gronie. Jak widać ciężka praca, dziesiątki przerzuconych kilogramów przynosi efekty i satysfakcję, a czasem tytuły, o których niektórzy mogą jedynie pomarzyć. Fit Weekend w Kielcach przeszedł do historii, ale na długo pozostanie w głowach i sercach moim i naszych zawodników. Dalej będziemy walczyć o nasze marzenia, bo tyle jest szans, ile odwagi - mówi Grzegorz Kępczyński.

Grzegorz Kępczyński

trener sportów siłowych w Family Gym

 


  

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówFIt WeekendFamily GymTargi KielceGrzegorz Kępczyńskisport

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl