REKLAMA

Rekordowa majówka na rowerach

Turystyka

343 osoby spędziło 1 maja dzień aktywnie - na rowerach podczas VI Wyszkowskiej Rowerowej Majówki. To rekordowy rajd rowerowy w historii. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Najmłodsi na trasie mieli niespełna dwa lata.

Galeria zdjęć


REKLAMA

1 maja Rowerową Majówką gmina Wyszków zainaugurowała sezon turystyczny i rekreacyjny. Uczestnicy rajdu mieli do wyboru cztery trasy. Najdłuższa liczyła 45 km, dwie kolejne 35 i 25 km, najkrótsza - 20 km i dedykowana była rodzinom z dziećmi oraz seniorom. To właśnie ta trasa cieszyła się największym zainteresowaniem. Wyruszyło w nią 158 osób. Rodzinny szlak prowadził nadbużańskimi terenami przez Rybno, Tulewo, do Gulczewa z przystankiem na terenie byłej szkoły, gdzie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami oraz losowanie nagród dla najmłodszych. Dzieci cieszyły się z rowerowych gadżetów oraz promocyjnych upominków z logo "Pokochaj Wyszków". Przewodnikami na tym dystansie byli Maciej Sarnacki i Bogumiła Tomaszewska.

O godz. 9.00 w najdłuższą trasę, prowadzoną przez Jacka Szymanika i Piotra Płochockiego, wyruszyło 70 śmiałków. Jadąc m.in. przez Rybienko Leśne, Drogoszewo, Deskurów, Ślubów, Młynarze, Gaj, Mostówkę, Anastazew, Podgać, Skuszew uczestnicy poznali przedwojenny szlak letniskowy. Trasę 35-kilometrową prowadzili Jerzy Sitek i Piotr Wężyk, a wraz z nim pojechało 71 osób. Przejeżdżali oni przez przez Natalin, Jegiel, Ojcowiznę, odwiedzając m.in. kompleks stawów rybnych. Kirkut, Nadleśnictwo Wyszków, leśny pomnik w Leszczydole-Nowinach były punktami w podróży na trasie liczącej 25 km. Opiekunami trasy byli Krystyna Szczuka-Wiśniewska i Marcin Podpora. Wraz z nimi na rajd wyruszyły 44 osoby.

Start wszystkich tras następował tradycyjnie na skwerze Jana Pawła II, a po kilku godzinach uczestnicy spotkali się w parku miejskim, gdzie po trudach wycieczki, zasmakowali  ciepłej zupy i wymienili się wrażeniami. 

Fot. E. Czechowska/ Gmina Wyszków

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


1 majaWyszkówgmina Wyszkówrowerrajd rowerowymajówkarowerowa majówka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA

Pracuj.pl