REKLAMA

"Nie dajcie tej szkole o sobie zapomnieć". Pożegnanie maturzystów w I LO

Nauka

I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie doczekało się kolejnych 179 absolwentów. Ze szkołą pożegnali się trzecioklasiści, którzy już 4 maja rozpoczną zdawanie egzaminów maturalnych. Naukę w Norwidzie zakończyli w pięknym stylu - średnia ocen tego rocznika to aż 4,2.

Galeria zdjęć


REKLAMA

„Nie do wiary, jak szybko płynie czas. Wczoraj mali, dziś dorosły świat...” – to motto przyświecało uroczystości pożegnania maturzystów, która miała miejsce 27 kwietnia. Do tych słów nawiązała dyrektor I LO Dorota Piotrowicz.

- Rozpoczęliście naukę 1 września 2015 roku, w pierwszym roku drugiego stulecia naszego Liceum. Wszyscy mamy odczucie, że bardzo szybko minęły trzy lata naszego wspólnego życia w tej szkole. Widzę dziś, jak zmieniliście się przez te lata, jak dojrzeliście - powiedziała. 

O metamorfozach poszczególnych klas opowiedziała interesująco i z humorem, wyliczając największe osiągnięcia, sukcesy, najlepszych uczniów. Dziękowała wychowawcom: Iwonie Żelaznej-Łysik, Renacie Kacperskiej, Agnieszce Banaszek, Agnieszce Bajkowskiej, Joannie Krzyszczak, Marzenie Deludze, Ewie Torebko za zaangażowanie nie tylko w proces nauczania ale też w rozwój społeczny i artystyczny uczniów. 

- Nie wystarczy tylko iść. Iść należy we właściwym kierunku. Czasem pod prąd, z ciężkim bagażem, w ciemności, w upale. Życzymy wam, aby kierunek, który wybierzecie, spełnił wasze oczekiwania, nadzieje i ambicje - mówiła w imieniu wychowawców klas trzecich Joanna Krzyszczak. 

Pięknie z maturzystami oraz z resztą społeczności I LO pożegnała się Dorota Rogulska, po sześciu latach przewodniczenia Radzie Rodziców:

- Jesteście dla mnie wyjątkowym rocznikiem. Nie mówię dziś "żegnajcie". Mówię "do zobaczenia na ścieżkach życia"... - zwróciła się do świeżo upieczonych absolwentów.

Aby te ścieżki zawsze prowadziły do obranego celu, aby właściwie potrafili czytać napotkane drogowskazy i wyciągać wnioski z życiowych "zakrętów" i "objazdów" - życzyła starszym kolegom przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Gawor.  

- Mam nadzieję, że z chęcią będziecie wracać i odwiedzać nas w szkole - wyraziła nadzieję dyrektor Dorota Piotrowicz.

A przedstawicielka Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Norwida Elżbieta Borzymek zachęcała:

- Wcale nie musicie się żegnać z tą szkołą. Zapraszamy do Stowarzyszenia...

Z życzenia do maturzystów przybył również Krzysztof Arbaszewski - naczelnik wydziału edukacji Starotwa Powiatowego, który chwalił imponujące wyniki nauczania w I LO, zaangażowanie w inicjatywy społeczne na rzecz powiatu i życzył, by uzyskane świadectwa maturalne otwierały drogę do oczekwianych zmian w życiu maturzystów. 

- Nie dajcie tej szkole o sobie zapomnieć - zaapelował do tegorocznych absolwentów.

Na potwierdzenie osiągniętych dobrych wyników w nauce, przez kolejnych kilkadziesiąt minut wręczano nagrody, wyróżnienia i podziękowania uczniom wyróżniającym się w różnych dziedzinach.

Najlepsi uczniowie:

Emil Kosicki (5,18),

Krystian Rachubka (5,00),

Karol Adameczek (5,00),

Julia Krzepicka (5,00)

Iwona Mielczarczyk (4,94),

Jakub Jakacki (4,94),

Barbara Laskowska (4,83),

Marianna Studniarz (4,82),

Błażej Szurawski (4,76), 

Aleksandra Góralewska (4,76),

Maciej Kopytowski (4,76),

Łapińska Patrycja (4,72),

Marta Kot (4,71),

Ewelina Prusinowska (4,71),

Hanna Kwaśny (4,71),

Daria Dawidczyk (4,67),

Natalia Gajewska (4,65),

Bartosz Michalak (4,65),

Ilona Jolanta Czyż (4,65),

Anna Wiesiołek (4,61),

Anna Żukowska (4,61),

Szymon Kryśkiewicz (4,59)

Adrianna Kopaniarz (4,59),

Damian Zarzecki (4,59),

Karolina Wojciechowska (4,56),

Karina Kurzyńska (4,56),

Aleksandra Łojek (4,53)

Angelika Ciach (4,53),

Franciszek Prus (4,53),

Dominika Ziętara (4,53)

Marta Polkowska (4,53),

Stanisław Rogulski (4,53)

Aleksandra Kowalska (4,50)

Anna Żołyńska (4,50)

Nagroda za 100-proc. frekwencję: Aleksandra Sobotka

Nagrody za osiągnięcia w konkursach: Piotr Sarnacki (udział w etapie wojewódzkim olimpiady z języka francuskiego), Rafał Żurawski, Aleksandra Góralewska (II miejsce w wojewódzkim konkursie języka angielskiego), Michalina Łojek (m.in. III miejsce w wojewódzkim konkursie języka angielskiego), Błażej Szurawski (I miejsce w Wyszkowskim Dyktandzie) 

Nagrody za działalność w samorządzie szkolnym: Maciej Kopytowski, Paweł Gościniak, Joanna Ziembowska, Kacper Zyśk, Michalina Łojek, Karolina Brzozowska

Nagroda za pracę społeczną: Barbara Kędzior

Przyznano także nagrody za działalność artystyczną, prowadzenie szkolnego radiowęzła i redagowanie szkolnej gazetki, a także za wybitne osiągnięcia sportowe i reprezentowanie szkoły i powiatu w zawodach rangi wojewódzkiej. 

Szkoła oraz współpracujące z nią Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida pamiętało nie tylko o tegorocznych absolwentach, ale także uczniach I LO, którzy ukończyli szkołę przed laty, a w tym roku świętują okrągły jubileusz tego wydarzenia. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli roczników, które swoją maturę zdawały 10, 20, 30, 40, 50 a nawet 60 lat temu: Elżbietę i Jana Królów, Barbarę Piotrowicz, Władysława Bubla, Zbigniewa Szczerbę, Romana Zyśka, Patrycję Ogrodzińską, Sylwię Bardyszewską, Elwirę Czechowską, Macieja Czyżewskiego.

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


I LO Wyszkówmaturzyścizakończenie roku szkolnegoWyszkówDorota Piotrowicz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl