REKLAMA

Oni też potrafią! Przegląd twórczości osób niepełnosprawnych

Kultura

Prezentacji osiągnięć artystycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie poświęcono koncert pod hasłem "My też potrafimy", który 25 kwietnia zagościł na scenie WOK "Hutnik".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentację poprowadziła Edyta Jarosz - dyrektor Specjalnego  Ośrodka Szkolo - Wychowawczego w Wyszkowie.

- Cieszę się, że kolejna uroczystość, organizowana w ramach 50-lecia powstania naszego Ośrodka, zgromadziła tak liczne grono przyjaciół. Cykl "My też potrafimy" to impreza, którą organizujemy, by zaprezentować nasze osiągnięcia i możliwości, by po raz kolejny pokazać, że mamy wiele talentów i lubimy je prezentować bliskim nam osobom - mówiła.

Wspaniali artyści, mimo swojej niepełnosprawności, przygotowali bardzo bogaty program, w którym zaprezentowali swoje liczne talenty. Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Gaju "Fiszorze" wystawili przedstawienie pt. "Bajka o wilku i koźlątkach", przygotowane pod kierunkiem Jolanty Oleksiak, Edyty Bednarczyk i Katarzyny Skoczeń. Zapreznetowano także układ choreograficzny do utworu Michaela Jacksona w wykonaniu dwudziestu wychowanków internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie pod kierunkiem Elizy Kraszewskiej i Beata Nasiadka. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Zawodowej Przysposobiającej do Pracy wystawili spektakl pt. "Pimpuś Sadełko", pod kierunkiem Ewy Kazmierczyk i Marii Piekart. W rolę tytułową wcielił się Oliwier Gierlicki. Najmłodsi uczniowie Ośrodka zabrali publiczność w magiczną podróż. W przepięknych barwnych strojach, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wykonali utwór pt. "Magiczna piosenka", przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Druchniak, Joanny Skurzewskiej, Katarzyny Szostek - Malinowskiej i Patrycji Derybowskiej. Największe wrażenie na publice zrobił występ "Niespodzianka", pod którym krył się wspaniały i utalentowany absolwent Szkoły Filialnej w Niegowie - Marcin Komosa, który wcielił się w postać znanego wokalisty pod pseudonimem "Sławomir". Na scenie zrobił niesamowite show, porwał wszystkich do wspólnego śpiewania i tanca. Widowni zaprezentował się również chór nauczycielsko - rodzicielski Ośrodka, który wykonał utwór pt. Spełniaj marzenia", pod kierunkiem Joanny Skurzewskiej i Marka Jończyka.

Prezentacja twórczości osób niepełnosprawnych organizowana jest od ośmiu lat przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy. Podczas tegorocznej, która przypada w roku jubileuszu 50lecia Ośrodka, wyświetlono prezentację multimedialną przedstawiającą codzienne życie placówki. Prezentację przygotowała Katarzyna Szostek Malinowska. Wśród zgromadzonych na widowni gości byli m.in. uczniowie i nauczyciele SP nr 4 w Wyszkowie, przedszkolaki z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie, uczniowie SP nr 2 w Wyszkowie, dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 4, uczniowie SP nr 1 w Wyszkowie, rodzice i absolwenci SOSW, przedstawiciele samorządu.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszków50 - lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno - WychowawczegoniepełnosprawniSOSWWOK "Hutnik""My też potrafimy"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl