REKLAMA

W maju Tydzień Bibliotek - promocja czytelnictwa i bibliotek

Kultura

Parada Moli Książkowych, spotkanie z prof. Bralczykiem, lekcje biblioteczne, abolicja dla zapominalskich czytelników - to wszystko w ramach Tygodnia Bibliotek organizuje Miejsko-Gminna Biblioteka publiczna w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem: "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA". W inicjatywę jak zwykle aktywnie włącza się wyszkowska biblioteka. 

PROGRAM TYGODNIA BIBLIOTEK W WYSZKOWIE:

7 maja, godz. 18.00

"Język między nami" - rozmowa z prof. Jerzym Bralczykiem i dr Lucyną Kirwil wokół książki "Pokochawszy. Miłość w języku".

10 maja, godz. 11.00

VIII Parada Moli Książkowych

MAJ

- "Czytaj, gdzie chcesz i jak chcesz!" - zasady korzystania z wirtualnej czytelni na przykładzie platformy IBUK Libra oraz "Biblioteki cyfrowe na przykładzie Polony" - lekcje z wykorzystaniem komputera z dostępem do Internetu dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

- "Książka moim przyjacielem na podstawie powieści Panna Jones i książkowe Emporium Sylvii Bishop" - lekcja dla uczniów szkół podstawowych.

- "Coś z niczego" - kreatywne warsztaty zakładkowe dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych.

- "Zarys dziejów książki - od glinianej tabliczki do e- booka" - wystawa i lekcje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

BOOKCROOSSING W BIBLIOTECE!

Promujemy ideę krążącej książki - weź książkę, przeczytaj i przekaż dalej.

ABOLICJA W BIBLIOTECE!

Czytelniku, jeśli w dniach 7-12 maja zwrócisz przetrzymywane książki, unikniesz regulaminowej kary pieniężnej. Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji!

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


tydzień bibliotekbibliotekaksiążkaWyszkówparada moli książkowychprof. Jerzy Bralczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl