REKLAMA

"Farsa" świętowała 6-lecie. Urodzinowy spektakl dla Wyszkowa

Kultura

Teatr Farsa pod koniec kwietnia obchodzi rocznicę powstania. 22 kwietnia młodzież zaprezentowała się na deskach WOK "Hutnik" w swoim najnowszym autorskim spektaklu. Jak na urodziny przystało byli goście, życzenia i tort.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym roku mija 6 lat, odkąd Klaudia Ambroziak założyła grupę teatralną Teatr Farsa. Przez te lata zmieniali się liderzy, członkowie, ale nie zmieniła się idea. Młodzież niezmiennie tworzy spektakle profilaktyczne dla swoich rówieśników, przy czym zawiera nowe znajomości, rozwija swoje pasje i talenty, a także zdobywa nowe doświadczenia.Od ubiegłego roku liderem Farsy jest Dawid Powierza, który wraz z instruktorem teatralnym Renatą Zmaczyńską-Zadrożną prowadzi zajęcia.

Przez te lata Farsa zjednała sobie wielu przyjaciół, którzy byli razem z nią tego dnia. Na widowni WOK Hutnik pojawili się między innymi: burmistrz Grzegorz Nowosielski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, specjalistki ds. profilaktyki gminy Wyszków Aneta Karłowicz i Beata Koch, sierżant Marta Gierlicka, podkomendant Damian Wroczyński, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej, dyrektor MGBP Małgorzata Ślesik-Nasiadko, dyrektorzy szkół, a także byli członkowie teatru, rodzina i przyjaciele aktorów.

Z okazji urodzin teatru burmistrz Grzegorz Nowosielski złoży na ręce lidera podziękowanie w uznaniu dokonań artystycznych i pracy na rzecz drugiego człowieka, oraz promowania pozytywnych wzorców wśród młodzieży. Na deskach Hutnika zaprezentował się zaprzyjaźniony zespół NukeFall oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” z Leszczydołu+Nowiny przygotowany przez Bartosza Wójcika, a pomiędzy występami animacje z publicznością poprowadził aktor Marcin Masztalerz. Podczas urodzin młodzież z Teatru Farsa zaprezentowała autorski spektakl „Prawda w tłumie”, który zdobył drugie miejsce podczas Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA. Grupa otrzymała także nagrodę za scenariusz do spektaklu. Specjalne wyróżnienie trafiło także do Jonasza Kosowskiego za rolę Johna w tym spektaklu. Teraz spektakl mogli obejrzeć mieszkańcy Wyszkowa.

Spektakl opowiada o problemach młodzieży z amerykańskiego liceum. Spierają się ze sobą o miejsce i pozycję w szkole, kłócą, a następnie godzą członkowie trzech grup: „Elity”, „Dresów” i „Normalsów”. Wyreżyserowany był on przez Renatę Zmaczyńską-Zadrożną i Dawida Powierzę. Opiękę artystyczną sprawował Marcin Masztalerz. W spektaklu pojawiły się także aranżacje znanych utworów („Tu” Ewy Farny - Aleksandra Milczarczyk, „Cisza” Kamila Bednarka - Barbara Rutka; „Szyba” z Musicalu „Metro” - Aleksandra Milczarczyk, Barbara Rutka, Zuzanna Kaszubska, Roksana Tybura oraz „Najjaśniejsza z gwiazd” z bajki „Barbie: Gwiezdna przygoda” -Roksana Tybura). Warsztaty wokalne poprowadziła Aleksandra Kopp, a nagraniami muzycznymi zajęła się Danuta Masztalerz. Choreografię do spektaklu przygotowała Amanda Nabiałczyk. Scenografię oraz scenariusz przygotowali sami aktorzy: Julka Gronkiewicz, Dawid Powierza, Aleksandra Sieńkowska, Zuzanna Deluga, Julia Godlewska, Aleksandra Milczarczyk, Julia Końska, Jonasz Kosowski, Zuzia Kaszubska, Basia Rutka, Roksana Tybura, Kamila Szarmach, Dawid Groszyk, Natalia Świdwa.

Sami aktorzy zgodnie twierdzili, że był to jeden z najbardziej wymagających spektakli, jaki dotąd przygotowywali. Mamy nadzieję, że częste próby i wysiłek włożony w przygotowania nie zniechęcił ich do dalszej pracy, a nagroda w postaci reakcji publiczności i oklasków na stojąco zmotywowała ich do dalszej pracy i już za rok będziemy mogli ich oglądać w kolejnym, świetnym spektaklu.

 

Aleksandra Szulc

Udostępnij:


FarsaTeatr FarsateatrmłodzieżprofilaktykawystępspektaklurodzinyburmistrzWOK HutnikHutnikWyszkówzespółtaniectaniec ludowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl