REKLAMA

3 Maja na rowerach. Społeczność Leszczydołu-Nowin zaprasza na rajd

Turystyka

Stowarzyszenie Wspólna Przyszłość z Leszczydołu-Nowin organizuje kolejny rajd rowerowy pod hasłem "Vivat 3 Maja".

REKLAMA

- Jest to nasza forma, w jakiej chcemy świętować kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji majowej - mówią członkowie stowarzyszenia i zachęcają do udziału w rajdzie. - Nasz rajd to typowe rodzinne spotkanie i w takim lekkim tempie będzie prowadzony. Z okazji tego święta warto mieć na sobie biało-czerwone barwy, flagi lub inne akcenty narodowe. Zapraszamy więc chętnych mieszkańców i ich gości do wspólnego świętowania.

Trasie będzie liczyła około 22 km i będzie wiodła przez Leszczydół-Nowiny - Brańszczyk - Leszczydół - Nowiny. Trasa w większości przebiegać będzie pięknymi leśnymi duktami oraz malowniczymi polnymi drogami. W Brańszczyku uczestnicy zwiedzą skansen kurpiowski i jednocześnie muzeum Marii Żywirskiej. Rajd zakończy się na terenie Nadleśnictwa Wyszków.

- Dzięki uprzejmości nadleśniczego będziemy mieli możliwość wspólnej biesiady, na której podsumujemy naszą wyprawę i podzielimy się wrażeniami. Spotkanie w Nadleśnictwie rozpoczniemy około godz 16.00. Na terenie Nadleśnictwa dostępny będzie grill, gdzie będzie można przyrządzić własne potrawy i napoje, które we własnym zakresie należy zorganizować. Przygotowane własnoręcznie potrawy wystawimy na wspólny stół, zaczynając tym samym naszą biesiadę. Czas będzie nam umilał muzycznie DJ. Nasze spotkanie zakończymy około godziny 20.00 - mówią organizatorzy.

Jesli pogoda będzie niesprzyjająca, zainteresowani mogą dojechać do skansenu w Brańszczyku samochodem, gdyż w tym dniu będzie on czynny specjalnie dla uczestników rajdu. Podobnie będzie ze spotkaniem w Nadleśnictwie - można dojechać własnym transportem. Organizatorzy zapewniają przygotowaną i zabezpieczoną trasę. Bezpłatne wejście na teren skansenu oraz piknik w Nadleśnictwie, a także muzykę i dobrą zabawę. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailowo na adres: infoleszczydol@gmail.com a także SMS pod nr. tel 602-432-854. Należy podać imię i nazwisko oraz liczbę zgłaszanych uczestników. Termin zgłoszenia mija 28 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona.

Załączniki



Elwira Czechowska

Udostępnij:


Leszczydół-Nowinymajówkarowerrajd rowerowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA

Pracuj.pl