REKLAMA

QUE PASSA - gorące rytmy w Wyszkowie

Kultura

Rozbawieni, roztańczeni i zachwyceni opuszczali w sobotni wieczór Restaurację Centralną goście koncertu grupy Que Passa. Na wieczór w gorących rytmach flamenco zaprosiła wyszkowian Akademia Umiejętności "Pan Hilary".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Był to kolejny wyjątkowy wieczór artystyczny. Akademia Umiejętności "Pan Hilary" zapraszała już wyszkowian na koncert jazzowy, a tym razem grupa Que Passa zabrała wyszkowian w muzyczną podróż do ciepłych klimatów nadmorskich. Swój styl muzycy określają jako flamenco fusion. Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin, tango, naznaczoną indywidualnością każdego z muzyków. A że do Wyszkowa zawitali instrumentaliści z najwyższej półki, koncert był prawdziwą ucztą dla melomanów. 

- Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym - trudno nie zgodzi się z tą autorecenzją zespołu. Publiczność głośno oklaskiwała solowe popisy gitarzystów czy "bębniarza", który wyczyniał istne cuda ze swoim cajonem (skrzynka perkusyjna) i nie chciała wypuścić muzyków ze sceny. 

Na repertuar Que Passa składają się głównie autorskie kompozycje Jarka, lecz dzięki znakomitemu warsztatowi muzycznemu zespół na koncertach z powodzeniem wykonuje również utwory mistrzów tj: J.McLaughlin, Ch.Corea, J.Beck, A.Piazzola, Acoustic Alchemy. Grupa występuje w składzie: Jarosław Dzień – gitara akustyczna i klasyczna, Ludwik Konopko – gitara akustyczna, Kuba Mietła – akordeon, Łukasz Adamczyk – gitara basowa, Mirek Hady – cajon, instr. perkusyjne.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Que PassaflamencokoncertRestauracja Centralna w WyszkowieWyszkówAkademia Umiejętności Pan Hilary

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl