REKLAMA

"Norwid" - tu zaczyna się Twoja przyszłość

Nauka

Prezentacji oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/19, przybliżeniu historii i osiągnięć szkoły oraz możliwości, jakie daje jej ukończenie służył dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Wyszkowie. Licznie z zaproszenia skorzystali wyszkowscy gimnazjaliści i ich rodzice.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida na rok szkolny 2018/2019 to pięć klas o następujących profilach: 

1. klasa społeczno-prawna z językiem angielskim (rozszerzony: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie)

2. klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna (matematyka, fizyka, informatyka)

3. klasa biologiczno-chemiczna (biologia, chemia)

4. klasa geograficzno-matematyczno-językowa (matematyka, geografia, język angielski, język niemiecki)

5. klasa matematyczno-biologiczno-chemiczna (matematyka, biologia, chemia)

O możliwościach, jakie wiążą się z wyborem danego profilu, opowiadali przybyłym na dzień otwarty sami licealiści. Wskazywali, studiowanie na jakich kierunkach ułatwi w przyszłości nauka w każdej z klas. Przekonująco i interesująco promowali swoje klasy. Chętnie odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości mlodszych kolegów, którzy chcieliby od września podjąć naukę w "Norwidzie". 

- Ta szkoła daje naprawdę duże możliwości, zarówno jeśli chodzi o naukę, jak i rozwijanie swoich pasji, zainteresowań - mówiła Izabela Gawor, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Jako przykład wskazywała funkcjonowanie kół zainteresowań, wydawanie gazetki szkolnej, prowadzenie radiowęzła, programy międzynarodowej wymiany uczniów, liczne wycieczki, Licealia, dni tematyczne. W praktyce, jak połączyć dobre wyniki w nauce z rozwijaniem pasjii, pokazały tancerki Rewii Dziecięcej "Sylaba" - Sandra Korytkowska i Weronika Chodkowska, uczennice I LO, które zdobyły tytuł mistrzyń świata w tańcu na festiwalu w Rydze. Szkoła pochwaliła się nimi, a one dały przepiękny pokaz tańca nowoczesnego. Jak wygląda dzień licealisty, uczniowie pokazali za pomocą prezentacji multimedialnej.

- "Norwid" - tu zaczyna się Twoja przyszłość - promowali szkołę jej obecni uczniowie.

Do podjęcia nauki w I LO zachęcała także dyrekcja szkoły.

- Nasza starannie przygotowana oferta edukacyjna jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży - mówił wicedyrektor Wojciech Chaciński.

- Chciałabym zachęcić do nauki w naszej szkole, bo jesteśmy szkołą z wieloletnią historią i tradycją. Najbardziej wyjątkowa jest społeczność naszej szkoły i ludzie, którzy ją tworzą. Na co dzień wszyscy, uczniowie, nauczyciele, pracownicy jesteśmy jedną wielką rodziną. Uczymy się wiele od siebie nawzajem. Nie chciałabym powiedzieć: "przyjdzcie do nas, bo jesteśmy najlepsi". Uważam, że zawsze można być lepszym, osiągnąć więcej. Pracujemy nad tym, żeby być najlepszym, nie stoimy w miejscu - mówiła dyrektor Dorota Piotrowicz. 

Podkreślała wspaniałą współpracę i ciągłość kontaktów szkoły z jej absolwentami.

- Naszym atutem są nasi absolwenci. Działa u nas Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida, planujemy szereg inicjatyw. Jest to ewenementem. To wyjątkowa sprawa taka dbałość o kontakty z absolwentami - podkreślała.

Dyrektor wyjaśniła też powody, dla których w nastepnym roku szkolnym utworzonych zostanie jedynie pięć klas pierwszych (zwykle sześć a nawet siedem).

- Planujemy pięć klas pierwszych z myślą o warunkach nauczania w przyszłych latach. Za dwa lata spotkają się w szkole absolwenci gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej. Aby uniknąć pracy na dwie zmiany, tak planujemy nabór na najbliższe dwa lata - mówiła.

Odwiedzający szkołę mieli możliwość obejrzenia pracowni, poznania bazy i kadry pedagogicznej I LO. Radą służył szkolny doradca zawodowy. Informacje dotyczące zasad i terminów rekrutacji dostępne są na stronie: http://1lowyszkow.pl/index.php

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


I LO w WyszkowieNorwidWyszkówliceumdzień otwarty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ireny, Irminy, Stanisława

REKLAMA

Pracuj.pl