REKLAMA

Szkoły ZDZ: nowoczesne kształcenie z tradycjami

Nauka

5 kwietnia był dniem otwartym w szkołach ZDZ w Wyszkowie. Rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a młodzież wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentacji programu edukacyjnego dokonała dyrektor Agata Rydzewska.

- Mamy małą kameralną szkołę, jest to nasz atut. Wiadomo, że w małej społeczności można więcej, można się odnaleźć. Młodzież uczestniczy w różnych przedsięwzięciach i są to bardzo zaangażowane dzieciaki. Mają szans pokazać się, mają w ręku zawód np. technik grafik i poligrafii cyfrowej cieszy się dużym zainteresowaniem. Mamy bardzo bogato wyposażoną pracownię, szkoła realizuje projekt unijny, jest duży monitor i wszytko to, co się robi na projektorze i na komputerze, jest doskonale widoczne i w ten sposób grafika staje się łatwiejsza dla młodzieży. Ukończenie szkoły ZDZ pozwala na uzyskanie świadectw i dyplomów państwowych. Absolwenci mają więc otwartą drogę do kontynuowania nauki we wszystkich szkołach oraz uczelniach wyższych - mówiła.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego I i II klasy policyjnej zaprezentowali musztrę policyjną, pokaz broni, a także technikę kryminalistyczną do pobierania odcisków, czyli daktyloskopię. Klasa pedagogiczna wystawiła montaż słowno-muzyczny, uczniowie zaprezentowali w nim swoje talenty wokalne i taneczne. Klasa wizażu i stylizacji wykonała profesjonalny make up. Klasa o profilu dietetyki i fitnessu zaprezentowała, jak zadbać o zdrowie. Pod okiem instruktorki fitness, Wioletty Kalinowskiej, młodzież mogła poskakać w rytm muzyki na trampolinach i zatańczyć ZUMBĘ. Natomiast uczniowie z I Technikum Poligraficzno - Usługowego z klasy Technik usług fryzjerskich wykazali się swoimi umiejętnościami - na warsztatach dobierali do urody kolorystykę włosów, upięcie do kształtu twarzy, przeprowadzili bezpłatne badanie analizatorem do struktury budowy włosów, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z klasy Technik przemysłu mody zachęcali do bycia kreatywnym i do projektowania wyrobów odzieżowych. Młodzież z klasy Technik grafiki zaprezentowała projektowanie i drukowanie ulotek oraz przygotowanie materiałów cyfrowych do wykonania projektów graficznych i  obróbkę druków cyfrowych.

Na dzień otwarty do szkoły przyszło wielu zainteresowanych rodziców wraz z młodzieżą gimnazjalną, która od września rozpocznie naukę w liceum lub technikum. W bardzo miłej atmosferze można było porozmawiać z dyrekcją placówki, która chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania. Rodzice mogli również zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej bazą lokalową.

ZDZ oferuje naukę w szkołach dziennych: liceum ogólnokształcącym (klasa dietetyki i fitnessu, klasa policyjna, klasa pedagogiczna, klasa wizażu i stylizacji) oraz technikum - w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik przemysłu mody. W szkołach ZDZ młodzież może się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZDZ w WyszkowieDzień otwartymłodzieżgimnazjaliściszkoły ZDZrekrutacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl