REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Idealny pracownik – jakimi cechami powinien się odznaczać?

Kącik Prasowy

Wiadomo, że ideałów nie ma, ale zawsze jest coś, co możemy w sobie i swoim zachowaniu poprawić. Bardzo często niektóre osoby w CV piszą o swoich pozytywnych cechach charakteru. Wierzą, że dzięki nim otrzymają upragnioną pracę i zapewnią sobie dane stanowisko. Jak się okazuje, pracodawcy nie mają możliwości sprawdzenia, czy potencjalny pracownik przejawia takie cechy, o jakich napisał w CV. Należy jednak pamiętać, że rozmowa kwalifikacyjna to czas, który pozwala na weryfikację. W sytuacji, kiedy poszukujesz pracy, zorientuj się, jakie cechy są najbardziej pożądane na rynku pracy. Co jest warte podkreślenia w dokumentach przy ubieganiu się o pracę? W naszym artykule przedstawimy kilka niezbędnych cech idealnego pracownika, które z pewnością przyczynia się do tego, że zostaniesz doceniony przez swojego pracodawcę.

REKLAMA

Elastyczność

W dzisiejszych czasach trzeba posiadać umiejętność dopasowywania się do otoczenia, aktualnej sytuacji. Nic nie stoi w miejscu, my też nie powinniśmy. Pracownicy, którzy nie mają problemów z dostosowywaniem się do zmian są bardzo cenieni przez pracodawców.

Głód wiedzy

Ważne jest, aby pracownik wykazywał chęci do ciągłego zgłębiania swojej wiedzy, chciał się uczyć. Powszechnie uważa się, że osoby, które nie chcą się rozwijać, uczęszczać na szkolenia, stoją w miejscu – nie są pożądane na rynku pracy.

Odpowiedzialność

To jedna z ważniejszych cech dobrego pracownika. Musi on brać odpowiedzialność za swoje czyny, za to, co robi i w jaki sposób.

Pracowitość

Pracowitość jest bardzo ceniona wśród pracodawców. Warto zaznaczyć to w swoim CV i nie bać się tego. Taka cecha dobrego pracownika może być potwierdzona m.in. doświadczeniem zawodowym.

Samodzielność w działaniu

Ważne jest również to, aby pracownik w jak najszybszym czasie wdrożył się w swoje obowiązki i wykonywał je samodzielnie, nie prosząc już nikogo o pomoc. Docenia się osoby, które najpierw same próbują rozwiązać zaistniały problem, a dopiero później proszą o pomoc kolegów.

 

 

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


idealny pracownikpracownikpracazatrudnienieoferty pracy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w Wyszkowie to żaden problem, wystarczy tylko dać w łapę komu trzeba. A Pani Kozon już w Isbudzie na stoleczku, dopóki jest potrzebna będzie tam pracować. No i bloki przy wiadukcie już się budują i wiury lecą . PTM NIE chciał dać 3 mieszkań na terenie dawnej mleczarni to i bloki nie wybudował. Widocznie na oś. Witosa Klika Będzie miała mieszkanka. Coraz więcej afer się sypie w tym Wyszkowie. To dlatego burmistrz wystawi w następnych wyborach 2 kandydatów na burmistrza. Sportowca i vice swoją, A sam pragnie na wiejskiej się znaleźć. Tutaj tylko grupowe zawiadomienie odpowiednich służb. Już Pis nie będzie bronił burmistrza bo ten uciekł do 2050. A i czekamy na oświadczenie majątkowe Pani Kozon.
Mieszkaniec Wwy 2
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
sugerujesz, ze to jakiś przekręt? Jeśli chodzi o CBA, to już chyba była jakaś próba zawiadomienia, niestety anonimowa. Czy mieszkańcy nie mogliby się zjednoczyć i wystosować ponownie skargę imienną, odbierając argumenty Radzie, która powinna ją rozpatrzyć. Może też znajda się inne tematy, które należy poruszyć i znajdą się sprzymierzeńcy w tej nierównej walce. Jest taki pewien radny niebezradny, myśle, ze powinien pomóc.
do Mieszkaniec Wyszkowa
"Nie wolno tak robić z ludźmi!"
Czyli, ten słynny, tajemniczy inwestor to handlarz z towarzystwa wzajemnej adoracji? Nie wierzę.
Zainteresowany
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Czwartek
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA

pl.jooble.org