REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Idealny pracownik – jakimi cechami powinien się odznaczać?

Kącik Prasowy

Wiadomo, że ideałów nie ma, ale zawsze jest coś, co możemy w sobie i swoim zachowaniu poprawić. Bardzo często niektóre osoby w CV piszą o swoich pozytywnych cechach charakteru. Wierzą, że dzięki nim otrzymają upragnioną pracę i zapewnią sobie dane stanowisko. Jak się okazuje, pracodawcy nie mają możliwości sprawdzenia, czy potencjalny pracownik przejawia takie cechy, o jakich napisał w CV. Należy jednak pamiętać, że rozmowa kwalifikacyjna to czas, który pozwala na weryfikację. W sytuacji, kiedy poszukujesz pracy, zorientuj się, jakie cechy są najbardziej pożądane na rynku pracy. Co jest warte podkreślenia w dokumentach przy ubieganiu się o pracę? W naszym artykule przedstawimy kilka niezbędnych cech idealnego pracownika, które z pewnością przyczynia się do tego, że zostaniesz doceniony przez swojego pracodawcę.

REKLAMA

Elastyczność

W dzisiejszych czasach trzeba posiadać umiejętność dopasowywania się do otoczenia, aktualnej sytuacji. Nic nie stoi w miejscu, my też nie powinniśmy. Pracownicy, którzy nie mają problemów z dostosowywaniem się do zmian są bardzo cenieni przez pracodawców.

Głód wiedzy

Ważne jest, aby pracownik wykazywał chęci do ciągłego zgłębiania swojej wiedzy, chciał się uczyć. Powszechnie uważa się, że osoby, które nie chcą się rozwijać, uczęszczać na szkolenia, stoją w miejscu – nie są pożądane na rynku pracy.

Odpowiedzialność

To jedna z ważniejszych cech dobrego pracownika. Musi on brać odpowiedzialność za swoje czyny, za to, co robi i w jaki sposób.

Pracowitość

Pracowitość jest bardzo ceniona wśród pracodawców. Warto zaznaczyć to w swoim CV i nie bać się tego. Taka cecha dobrego pracownika może być potwierdzona m.in. doświadczeniem zawodowym.

Samodzielność w działaniu

Ważne jest również to, aby pracownik w jak najszybszym czasie wdrożył się w swoje obowiązki i wykonywał je samodzielnie, nie prosząc już nikogo o pomoc. Docenia się osoby, które najpierw same próbują rozwiązać zaistniały problem, a dopiero później proszą o pomoc kolegów.

 

 

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


idealny pracownikpracownikpracazatrudnienieoferty pracy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Niedziela
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org