REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zawody, w których dominują kobiety

Kącik Prasowy

Powszechnie utrzymuje się podział na damskie i męskie zawody. Coraz częściej jednak walczymy z tymi stereotypami i nie zamykamy się w utartych schematach. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych branżach można dostrzec dominację jednej płci. W naszym artykule chcielibyśmy zaprezentować zawody, w których przeważają kobiety.

REKLAMA

W świecie kobiet

Gdzie dominuje płeć piękna? Obecnie istnieje wiele branż, w których nie da się spotkać mężczyzny na danym stanowisku. O jakich stanowiskach mowa?

  • Przedszkolanka – to typowy zawód kobiecy i rzadko zdarza się, aby taką pracę wykonywał mężczyzna. Kobiety radzą sobie z nią znacznie lepiej, ponieważ są bardziej wyrozumiałe, a ponadto – posiadają instynkt macierzyński, który może okazać się bardzo pomocny.
  • Kosmetyczka – to również praca przeznaczona głównie dla pań. Dlaczego? Choćby dlatego, że kwestie związane z pielęgnacją ciała, makijażem, stylizacją paznokci czy różnego rodzaju zabiegami należą do zainteresowań kobiet, dlatego też częściej niż panowie podejmują tego typu pracę.
  • Sekretarka – ten zawód został całkowicie zdominowany przez panie. Kobiety wybierane są na takie stanowisko, ponieważ lepiej od mężczyzn radzą sobie z wielozadaniowością oraz organizacją pracy.
  • Pielęgniarka – rzadko spotyka się mężczyznę na takim stanowisku, a jeżeli już się pojawia, to przez wielu mylony jest z lekarzem ze względu na swój fartuch. Pielęgniarki są bardziej pożądane do tego zawodu ze względu na swoją empatię, cierpliwość oraz chęć niesienia pomocy innym.
  • Asystentka stomatologiczna – w tym zawodzie asystenci to niemal zawsze kobiety. To zawód, ostatnimi czasy, dosyć popularny, a liczba ofert pracy jest bardzo duża. 

Podział zawodów

Obecnie, podział na damskie i męskie zawody ulega rozmyciu, gdyż społeczeństwo nie patrzy na tę kwestię tak stereotypowo jak dawniej. Trzeba mieć na uwadze fakt, że kobiety są bardziej delikatne od mężczyzn, przejawiają lepszy zmysł artystyczny, potrafią dobrze zająć się dziećmi. Ponadto, są cierpliwe, wyrozumiałe i dobrze zorganizowane. Mężczyźni za to sprawdzą się w zawodach, które będą od nich wymagały umiejętności logicznego i analitycznego myślenia czy też siły fizycznej.

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


pracakobietazawódoferty pracy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Środa
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA

Pracuj.pl pl.jooble.org