REKLAMA

Twórcze i radosne powitanie wiosny z Pracownią Zabawy i Rozwoju MADU

Rozrywka

"Multisensoryczny brudny poranek" dla maluszków oraz kreatywne warsztaty wielkanocne dla nieco starszych dzieci zorganizowała Pracownia Zabawy I Rozwoju MADU w Wyszkowie. Przyczynkiem do spotkania było nadejście wiosny, a zatem trzeba było jej zgotować niezwykłe powitanie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Bo wiosnę można witać na różne sposoby, niekoniecznie tradycyjnym topieniem Marzanny. A Pracownia MADU od lat pokazuje, jak bawić się oryginalnie i twórczo. Tym razem dla maluszków przygotowała prawdziwy sensoryczny raj. Podczas "brudnego poranka" dzieci mogły bawić się w sposób nieskrępowany, na co w domu nie zawsze pozwalają warunki. Maluszki bezkarnie przesypywały i rozsypywały kasze, makarony, makę, zagniatały uwielbiane przez nie masy i ciastoliny, sporządzały "gluty", mazie, bawiły się hydrożelem. Mogły się taplać, pluskać, obsypywać, brudzić, dotykać, próbować, doświadczać różnych bodźców w kontakcie z zimnym i ciepłym, surowym i ugotowanym, mokrym i suchym... Pracownia stworzyła dla nich jeden wielki doświadczalny plac zabaw.

Natomiast popołudniu Pracownia zamieniła się w warsztat pracy twóczej dla starszaków i ich rodziców. Dzieci wykonywały ozdoby na wielkanocny stół. Najpierw własnoręcznie tworzyły zapachowe dekoracyjne świecie. Następnie siały rzeżuchę, ale robiły to w bardzo orygnalnej formie, w skorupce jajka. Wszystkie stworzone prace dzieci oczywiście zabrały ze sobą do domu. Animatorki Pracowni przygotowały również zabawy i quizy o tematyce związanej ze świętami wielkanocnymi. Dzieci dowiedziały się, co to są mazurki, śmigus-dyngus, pisanki, święconki i poznały tradycje wielkanocne. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


MADUWyszków'Pracownia MADUzajęcia sensorycznedzieci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl