REKLAMA

O największym skarbie świata... Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawiło wspaniały spektakl

Rozrywka

Mądry i niosący ponadczasowe przesłanie jest spektakl przygotowany przez koło teatralne w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Premiera miała miejsce 25 marca. Spektakl do obejrzenia jeszcze przez trzy dni (26-28.03) na deskach WOK "Hutnik".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Młoda, znana i lubiana podróżniczka, Marta Magnifik (w tej roli utalentowana Maria Szewczyk), córka nie mniej znanego badacza dziejów prof. Maginifik, wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu artefaktu - cennego skarbu, który zaginął bez wieści. Ślady prowadzą bohaterkę najpierw do Indii, na spotkanie z bogatym Maharadżą, następnie do Japonii, do przyjaźnie nastawionego Senseja, aż wreszcie do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie spotyka wodza rdzennego plemienia Mattaponi. Każdy z nich jest po części przewodnikiem i towarzyszem Marty w tej interesującej i momentami niebezpiecznej wyprawie. Grupę przyjaciół prześladuje tajemnicza postać o czarnym charakterze. Próbuje ona przed nimi dotrzeć do celu podróży i odnaleźć zaginiony cenny skarb...

Tak oto streścić można spektakl zatytułowany "Marta Magnifik. Największy skarb świata", wystawiony na deskach WOK "Hutnk" przez koło teatralne Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Premiera miała miejsce 25 marca z udziałem rodziców młodych aktorów, nauczycieli, przyjaciół szkoły. Scenariusz sztuki, specjalnie na potrzeby grupy teatralnej SP nr 1, stworzył - nie po raz pierwszy zresztą - Nenko Genov. Na przepiękne, barwne widowisko sceniczne przełożyła go opiekunka szkolnego teatru, Dorota Jastrzębska, której pomagał zespół nauczycieli i rodziców: Monika Zieja (asystent reżysera), Agnieszka Chacińska (dekoracje), Andrzej Oleksiak, Agata Zaleska (realizacja video). W spektaklu wystąpili utalentowani uczniowie SP nr 1: tytułowa Marta Magnifik - Maria Szewczyk; tańczące Hinduski - Karolina Zyśk, Karolina Szymańska, Zuzanna Kochanowicz, Julia Garbacz, Natalia Garbacz, Wiktoria Zieja, Natalia Sadkowska; sekcja karateków - Maurycy Mróz, Kacper Jaroszewski, Marceli Wierzchoń, Krystian Jachna, Kamil Kobiałka, Alan Krawczyk, Jakub Liśkiewicz, Patryk Rutkowski; tańczące Japonki - Lena Białobrzeska, Maria Dziewulska, Kalina Iwańska, Maja Kalicka, Karolina Pietrak, Maria Wasiewicz, Julia Wojtkowska; Indianie - Julia Garbacz, Zofia Siwera, Nikodem Kuchta, Dominik Zieja, Wojciech Dzierżanowski; Prezenterka telewizja Karolina Szymańska; Kamerdyner - Natalia Sadkowska; Zona Senseja - Zuzanna Kochanowicz; Sensei - Natalia Garbacz; Wódz Karolina Zyśk; Profesor - Julia Garbacz; Maharadża - Amadeusz Kamiński; Czarny charakter (w kilku postaciach) - Wiktoria Zieja. Gościnnie wystąpił sobowtór Michaela Jacksona - Amadeusz Rosłoniec.

Przedstawienie zrobiło na widzach duże wrażenie. Szkolny teatr SP nr 1 stworzył widowisko mądre, momentami zabawne, z pewnością tajemnicze i trzymające w napięciu. Widowisko piękne dzięki wspaniałym, ręcznie wykonanym kostiumom i rekwizytom oraz scenografii. Całości dopełniała odpowiednia muzyka i prezentacja multimedialna. Młodzi aktorzy znakomicie i przekonująco odegrali powierzone im role - niektórzy nawet po dwie. Na scenie czuli się jak ryby w wodzie. Spektakl stoi na naprawdę wysokim poziomie aktorskim, a w kwestii oprawy scenicznej (kostiumy, dekoracje) to przykład prawdziwego kunsztu. Aż trudno momentami uwierzyć, że wszystko to wymyślili, zaprojektowali i zrealizowali amatorzy. Dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel dziękowała im za wspaniałe widowisko, Dorocie Jastrzębskiej za ogromne zaangażowanie i pasję. Rodzice młodych aktorów dziękowali zaś nauczycielom za zaszczepienie i rozwijanie w dzieciach zamiłowania do teatru i aktorstwa. Finału sztuki zdradzać nie będziemy, bo w dniach 26-28 marca zaplanowane są spektakle dla szkół, ale z pewnością zachęcamy do jej obejrzenia. Zwłaszcza, że sztuka niesie mądre i uniwersalne przesłanie o tym, co w życiu jest najważniejsze. Warto jeszcze dodać, że konferansjerem tego wieczoru była Karolina Jastrzębska. 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szkoła podstawowa nr 1 w WyszkowieWyszkówWOK HutnikMarta MagnifikprzedstawieniespektaklDorota Jastrzębskakoło teatralneteatr

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl