REKLAMA

Niezwykły spacer po lesie. Nadleśnictwo Wyszków zaprasza na Noc Sów

Turystyka

16 i 17 marca w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków po raz kolejny odbędzie się spotkanie dla miłośników ptaków pod nazwą Noc Sów. - Gwarantujemy, że ta noc będzie niezapomniana - zachęcają do udziału leśnicy.

REKLAMA

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest już po raz siódmy przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Po raz drugi Noc Sów współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Wyszków. 

Jeśli chcesz poznać świat sów – nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Wyszków, uczestnicy udadzą się także w teren. Wspólnie wybiorą się autokarem z parkingu nadleśnictwa w okolice Porządzia, by nasłuchiwać oraz obserwować sowy, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Jakie gatunki sów uda się zaobserwować podczas spaceru, a które usłyszeć? Tego dowiecie się już 16 i 17 marca. Po obserwacjach ornitologicznych organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko.

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Na wydarzenie można zapisać się za pomocą formularza dostępnego na stronie tutaj. Skontaktuj się z naszym Przewodnikiem, wybierając wydarzenie „Rafał Wyszyński (ul. Leśników 27, Leszczydół Nowiny)" i zgłoś swój udział. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/ opiekunów na udział w wydarzeniu.

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

  • 18:00 - 20:00 prelekcja o rodzimych gatunkach sów, ich zwyczajach, biologii, roli w legendach i kulturze
  • 20:00 - 22:00 nocny wyjazd do lasu w okolice Porządzia, poszukiwanie i obserwacja sów
  • 22:00 ognisko (kiełbaski prosimy przynieść we własnym zakresie)

Spotkanie poprowadzą leśniczy-ornitolog Rafał Wyszyński oraz Marek Twardowski - ornitolog, przyrodnik, przewodnik wycieczek ornitologicznych

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl