REKLAMA

W Wyszkowie nie da się grać w piłkę nożną. Najbliższe mecze odwołane

Sport

Zaplanowane na najbliższy weekend mecze Bugu Wyszków nie odbędą się. Przeszkodą jest fatalny stan murawy na starej płycie głównej, a nowe boisko boczne nie zostało jeszcze dopuszczone do rozgrywek przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

REKLAMA

W Wyszkowie nie można grać w piłkę, oczywiście chodzi o oficjalne ligowe spotkania. Mimo budowy nowego boiska bocznego, drużyny Bugu Wyszków oraz Loczków Wyszków zostały zmuszone do odwołania lub przełożenia swoich spotkań. Bug nie zmierzy się z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Rezerwy Bugu nie podjemą na własnym boisku Dębu Wieliszew. Nie wiadomo czy swój sezon wznowić będą mogły Loczki. Sytuacja jest zła. Przypomina się ta z końcówki rundy jesiennej, kiedy stan murawy boiska głównego przy ulicy Kościuszki był opłakany. Teraz na szczęście piłkarki i piłkarze mają gdzie trenować, bo warunkowo udostępniono im nowy obiekt, jednak rozgrywać pojedynków ligowych nie mogą, ponieważ boisko ze sztuczną nawierzchnią nie zostało dopuszczone do oficjalnych rozgrywek przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Problemem jest jego szerokość. Miasto zawarło porozumienie z wykonawcą, który zobowiązał się do poprawienia linii boiska, jednak na to trzeba poczekać.

- Warunki pogodowe nie pozwalają obecnie na wykonanie prac na nowo wybudowanym boisku bocznym. Chodzi o przeklejenie linii bocznych boiska, które zostały naklejone w niewłaściwym miejscu, co zakwestionował Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. W związku z tym obiekt nie może być odebrany przez odpowiednie służby i oddany do użytku. Myślę, że nastąpi to najwcześniej w kwietniu, maju - skomentował obecną sytuację burmistrz Grzegorz Nowosielski.

- Drodzy kibice, obawiamy się, że mecze "u siebie" będziemy musieli rozgrywać poza Wyszkowem. Przepraszamy, choć to nie nasza wina" - poinformowały na swoim profilu FB Loczki Wyszków.

- To, co zapowiadaliśmy, stało się faktem. Mecz pomiędzy pierwszą drużyną Bugu Wyszków, a MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki został przełożony na nieustalony jeszcze termin. Na pewno zagramy w którąś środę, zapewne kwietniową. Powodem jest oczywiście zły stan murawy wyszkowskiego boiska głównego. Zatem Bug piłkarską wiosnę rozpocznie (jeśli) rozpocznie dopiero 24 marca, wyjazdowym meczem z Dolcan Ząbki. Gwoli formalności przypominamy, że z tego samego powodu na inny termin przełożony został także niedzielny mecz Dąb Wieliszew - Bug II.

Dobitnie stan murawy obrazują zdjęcia udostepnione przesz Loczki Wyszków. Boisko główne bardziej niż do gry w piłkę nadaje się do tej błotnej odmiany futbolu. Jedno jest pewne, zapowiada się, że nie prędko zobaczymy oficjalny mecz piłki nożnej w Wyszkowie.

Fot. Loczki Wyszków/FB 

Marcin Pieniążek

Udostępnij:


Bug Wyszkówpiłka nożnaLoczki WyszkówWyszkówstadion WOSiR Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

WYDARZENIA

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl