REKLAMA

Konkurs recytatorski w Lucynowie. Uczniowie deklamowali Brzechwę

Kultura

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lucynowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski utworów Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z 11 szkół podstawowych.

REKLAMA

Występy uczestników oceniała komisja powołana z nauczycieli z poszczególnych szkół. Miała ona trudne zadanie, ponieważ występujący uczniowie wykazali się znakomitą znajomością utworów patrona szkoły w Lucynowie oraz ciekawą ich interpretacją. 

W kategorii klas II-III nagrodzono następujących uczniów:

- I miejsce: Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie oraz Michał Augustyniak ze Szkoły Podstawowej w Olszance,

- II miejsce: Klaudia Żuchowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. W. Broniewskiego w Wyszkowie,

- III miejsce: Amelia Brejnak z Pierwszej Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie i Alicja Szczesna ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach.

Przyznano również wyróżnienia: Jakubowi Biernackiemu z SP nr 1 w Wyszkowie i Stanisławowi Oleksiakowi z SP w Lucynowie. Wyróżnienie dyrektora szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Marysia Szewczyk z SP nr 1.

W kategorii klas IV- VI nagrodzono:

- I miejsce: Maksymilian Martyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie oraz Buźniak Aleksander ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym,

- II miejsce: Daria Mróz ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie,

- III miejsce: Nikodem Biernacki ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rybnie i Julia Garbacz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.

Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Milczarczyk ze Szkoły Podstawowej w Rybnie i Karolina Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Wyróżnienie dyrektora szkoły za szczególne wrażenia artystyczne otrzymała Daria Mróz.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, dyplomy oraz drobne upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i niespodzianki.

M. Kwiecińska

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Jan Brzechwakonkurs recytatorskiszkoła podstawowa w Lucynowiegmina Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl