REKLAMA

Fantazja, Empatia, Talent i Aktywność to hasła przewodnie 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie

Rozrywka

Inauguracją przypadających w tym roku obchodów 50-lecia SOSW w Wyszkowie był spektakl pt. "Lampa Alladyna", wystawiony 11 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Na scenie i widowni obecni byli nauczyciele Ośrodka, rodzice i opiekunowie wychowanków.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gości powitała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie Edyta Jarosz.

- Nasz Ośrodek rozpoczął swoją działalność 1 września 1968 roku. Mamy nadzieję, że pięćdziesięciolecie Ośrodka swoimi wydarzeniami zapisze się w historii miasta. Dlatego inauguracja jest poświęcona i przeznaczona dla wszystkich mieszkańców. To wam chcemy powiedzieć, że Ośrodek to ważne miejsce w naszej lokalnej społeczności. Jest to miesjce niezwykłe, kolorowe, wesołe i tętniące życiem. Tak ważny dla naszej społeczności jubileusz wymaga specjalnej oprawy, dlatego postanowiliśmy uczcić go nie jedną uroczystością, a cyklem wydarzeń. Obchody pięćdziesięciolecia zostały określone słowem - FETA - świętowanie. To słowo powstało z pierwszych liter słów, które określają nasz Ośrodek, oddają charakter naszej działalności. Tymi magicznymi słowami kluczami są: Fantazja, Empatia, Talent i Aktywność. Te cztery słowa określają to, co jest ważne w codziennej pracy Ośrodka. Te cztery słowa będziemy starali się wyjaśniać i pokazywać w poszczególnych wydarzeniach. Dzisiaj fantazja - przedstawienie "Lampa Alladyna". Któż z nas nie marzył, by mieć Dżina, pałac, złoto, panowie - piękną kobietę, księżniczkę. Powróćmy na chwilę do naszych dziecięcych fantazji - mówiła.

W cudowny świat baśni o Alladynie przeniesli publiczność nauczyciele SOSW w Wyszkowie i rodzice wychowanków Ośrodka. Wystawili przepiękny spektakl. Wspaniałe, barwne widowisko, z egzotyczną muzyką Bliskiego Wschodu, zrobiło ogromne wrażenie na gościach. Sala wypełniona była po brzegi. Kolorowe, bogato zdobione stroje zostały wykonane własnoręcznie przez Marzenę Szulc, Bogusławę Woźnicę i Joannę Juszczyńską. W rolę tytulowego bohatera wcielił się Tomasz Milczarczyk, Czarowikiem był Andrzej Roman, Sułtanem - Grzegorz Skolimowski, rolę Fakira odegrała Marzena Szulc, rola Węża przypadła Agnieszce Wojtkowskiej, natomiast uwodzicielami Aiszy w osobach ornitologa był Bartek Staszkiewicz a w roli astronoma - Marek Jończyk. W handlarkę dywanami cieliła się Maryla Piekart, dworzaninem był ks. Adam Hryc, rolę matki Alladyna zagrała Magdalena Sobczak, Dżina odegrał Jacek Kulesza, Aiszę zagrała Monika Szulkowska, handlarkę chustami - Elżbieta Manowska, handlarkę cebulą - Katarzyna Pilarska, tancerkami były Małgorzata Pilacińska, Paulina Bralewska, Izabela Szczerba, Sylwia Befinger i Agnieszka Skoczeń. Za choreografię i taniec odpowiadała Edyta Jakacka. Natomiast wspaniałą scenografię przygotowały Anna Wojtaszek, Joanna Niemczyk i Marta Andrzejewska. Reżyserią, scenariuszem, oprawą dźwiękową i multimedialną zajęła się Elżbieta Iglik.

Program obchodów 50-lecia SOS-W publikujemy tutaj

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówWOK "Hutnik"Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wyszkowiespektakl"Lampa Alladyna"50-lecie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl