REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Błękitne niebo Paryża dla wyszkowskich kobiet

Rozrywka

"Pod błękitne niebo Paryża" przeniósł wyszkowianki 10 marca Klub Przyjaciół Wyszkowa, zapraszając je na koncert wspaniałych artystów scen warszawskich. Koncert był muzycznym prezentem z okazji niedawnego święta kobiet i okazją do podziękowań osobom i instytucjom, wspierającym działalność KGP.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gości powitali wicestarosta Adam Mróz - współtwórca i założyciel "Klubu Przyjaciół Wyszkowa" wraz z Markiem Siekierskim - prezesem klubu.

- Ten wieczór dedykujemy wszystkim paniom, a szczególnie tym zaangażowanym w działalność "Klubu Przyjaciół Wyszkowa", które swoją pracą i zaangażowaniem wspierały działania naszego stowarzyszenia. Życzymy, aby każdy dzień był dniem szczęśliwym, pogodnym, żebyście wokół miały samych przyjaciół, żebyśmy wszyscy patrzyli na siebie  z życzliwością - mówił Adam Mróz. 

Historię klubu przypomniał jego prezes.

- Przez ponad 9 lat naszego istnienia, klubowi udało się zrealizować wiele różnych akcji i wydarzeń. W tym czasie jeździliśmy rowerami, organizując rajdy rowerowe, wędrowaliśmy na pieszych wycieczkach, pływaliśmy kajakami i nie tylko, zbieraliśmy grzyby, zdobywając cenne nagrody na wielkich grzybobraniach w Długosiodle. Ale przede wszystkim pamiętaliśmy o najuboższych, chorych i potrzebujących, uczestnicząc w zbiórkach pieniędzy, żywności często przy współpracy z innymi instytucjami i organizacjami - mówił.

Do miasta zakochanych i miasta języka Moliera pod "Błękitne niebo Paryża" przenieśli zgromadzonych wspaniali artyści scen warszawskich - Wojciech Bardowski - baryton i Magdalena Tunkiewicz - sopran. Zaprezentowali najbardziej znane piosenki francuskich artystów m.in. Edith Piaf, Salvatore Adamo. Wykonali utwory w wersji oryginalnej i utwory francuskie po polsku m.in. "Życie na różowo", "Ona", "Hymn do miłości", "Nie żałuję", "Pada śnieg", "Historia jednej miłości". Podczas koncertu odbył się konkurs dotyczący Francji i francuskich przebojów. Nagroda w postaci płyty z utworami francuskimi powędrowała do Gerarda Składanowskiego, natomiast nagrodę w postaci mini wieży Eiffla otrzymał Marek Owsianka. Publika wspaniale się bawiła, włączyła się także do wspólnego śpiewania. Specjalnie dla panów wykonano utwór "Milord", natomiast utworem dedykowanym dla pań z okazji ich święta była piosenka "Chans de lise". Artyści na zakończenie zaśpiewali węgierskiego "Czardasza". Publika nagrodziła artystów gromkimi brawami, wręczono im także kwiaty. 

Członkowie KPW wykorzystali to muzyczne spotkanie do podziękowania osobom i instytucjom, które wspierają działalność "Klub Przyjaciół Wyszkowa" m.in. gminie Wyszków na czele z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim, firmie Mleks - Jerzemu Księżakowi, Zygmuntowi Gierejowi - właścicielowi Ośrodka Opiekuńczo - Leczniczego w Kamieńczyku, Danucie Szatkowskiej i Tomaszowi Sobotce - właścicielom Gościńca "Pod Jesionem", Restauracji "Baśniowa", Restauracji "Bar Popularny", PSS Społem w Wyszkowie, Magdalenie i Andrzejowi Rucińskim - Zakłady Mięsne "Somianka", Romanowi Jastrzębskiemu, Elżbiecie Świderek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie, Danucie Przybysz i Monice Lipskiej z CEZiU "Koperniik" w Wyszkowie.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówWOK "Hutnik"Dzień KobietKlub Przyjaciół Wyszkowakoncertfrancuskie przebojeAdam MrózMarek Siekierski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl