REKLAMA

Folwark Runo - tak będzie wyglądał Cygański Teatr Muzyczny Patrycji Runo pod Długosiodłem (video)

Rozrywka

Latem ma zostać otwarty Folwark Runo, pierwszy w Polsce ośrodek cygański z Teatrem Romskim. Jego budowa trwa właśnie na 6-hektarowej działce w Chrzczance Folwark (gm. Długosiodło).

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pomysłodawcami i twórcami przedsięwzięcia są Patrycja i Tomasz Runowie. Ona - tancerka i liderka romskiego zespołu Gipsy Stars. On - pochodzący z gminy Długosiodło menadżer artystów, także romskich. W sercu Polski, w gminie Długosiodło, chcą stworzyć najprawdziwszy i pierwszy w Polsce teatr cygański i ostoję kultury romskiej. Na terenie Folwarku Runo powstanie baza noclegowa - goście będą mogli nocować w prawdziwych wozach taborowych. Dla gości organizowane będą całodzienne spotkania integracyjne - dla najmłodszycych będą konie, przejażdżki cygańskim wozem konnym, obozowisko z ogniskiem, przedstawienia teatralne. Dla dorosłych biesiady, spektakle, restauracja, możliwość zorganizowania imprez integracyjnych. 

Na otwarcie teatr będzie miał w repertuarze trzy spektakle. Pierwszy z tradycyjną muzyką romską, ma przybliżyć folklor romski. Do współpracy przy nim twórcy zaprosili najlepszych artystów romskich z całej Europy, znanych m.in. z festiwalu kultury romskiej w Ciechocinku. Drugi spektakl będzie rewią cygańskąm zas trzeci będzie adresowany do dzieci. Twórcy teatru chcą bowiem przyciągnąć do Chrzczanki grupy odbiorców - od najmłodszych, od uczniów i przedszkolaków, którym chcą przybliżać romskie zwyczaje, historię, tradycje i kulturę. 

Tymczasem prezentujemy wizualizację Folwarku Runo.

 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


teatr cygańskiPatrycja Runofolwark Runogmina Długosiodło

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl