REKLAMA

"60 kilogramów i 2 piętra bólu" - wzruszająca historia Damiana. Możemy pomóc!

Miasto

60 kilogramów – tyle waży Damian. Z wózkiem inwalidzkim – dużo więcej. Dwoje starszych ludzi – jego mama i tata – codziennie znosi go na rękach z drugiego piętra. Schodołaz, który ułatwiał im znoszenie niepełnosprawnego syna, popsuł się. Pomóżmy Damianowi i jego rodzicom w zebraniu pieniędzy na nowy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

25-letni Damian Szczerba mieszka w Wyszkowie z mamą i tatą, którzy bez reszty poświęcili się opiece nad niepełnosprawnym od urodzenia synem. 

- Damianek urodził się w 6. miesiącu ciąży w zamartwicy w wyniku długotrwałego niedotlenienia mózgu. Doszło do rozległego udaru, a w konsekwencji do mózgowego porażenia dziecięcego. Damianek nie chodzi i nie siedzi. Ma porażone wszystkie mięśnie. Od urodzenia cierpi też na padaczkę. Każdy atak sprawia, że umieramy z przerażenia. 2 lata temu Damian miał tak poważny atak, że był na skraju życia i śmierci. Prawie go wtedy straciliśmy… W 2013 roku przeszedł rozległy udar. Żeby dostać się do mózgu, lekarze musieli zrobić kraniektomię – to operacja polegająca na wycięciu kości czaszki. Damianek stracił wtedy 1/3 czaszki. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, kazali się żegnać, ale nasz silny i waleczny synek przeżył. Wtedy, gdy walczył o życie, uświadomiliśmy sobie, jak puste i bezwartościowe byłoby nasze życie, gdyby go zabrakło… - opowiada pani Hanna, mama Damiana.

Damian uwielbia spacery, spędzanie czasu poza domem, świeże powietrze – lubi być wśród ludzi, cieszy się, gdy widzi samochody, autobusy, gdy idzie do sklepu.

- Nie jesteśmy już najmłodsi i czasami brakuje nam sił, ale do niedawna staraliśmy się codziennie zaprowadzać synka do szkoły, a w weekendy organizować mu różne wycieczki. Wszystko, żeby żył godnie i szczęśliwie. Niestety, to wszystko przeszłość. Zepsuty schodołaz to dla nas tragedia. Podobnie jak brak windy. Odkąd syn zaczął dorastać, znacznie urósł i przybrał na wadze. Coraz częściej nie jesteśmy już w stanie sami wnosić i znosić Damianka z mieszkania. Nie jeździmy już na wycieczki. Kiedyś co tydzień Damianek był w kościele, nie opuścił żadnej mszy. Dziś nie mamy siły, by znosić go na godzinę, a potem wnosić na górę. Serce mi pęka, gdy widzę smutną twarz Damianka, gdy patrzy przez okno. Uwięziony w niedoskonałym ciele. Uwięziony w domu… Tak bardzo chcielibyśmy, żeby po prostu był szczęśliwy - mówi pani Hanna.

Nowy schodołaz kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. 

- Skąd to wziąć, skoro ledwo na życie wystarcza? - pyta mama Damiana. Od urodzenia dziecka przebywa na rencie zdrowotnej, mąż zarabia najniższą krajową. - Żyjemy skromnie, a prawie cały nasz dochód przeznaczamy na opłaty i koszty, związane z opieką i pielęgnacją syna, tj. zakup dodatkowych pieluchomajtek (opieka zapewnia dziecku 2 sztuki na dzień, a my zużywamy dwa razy tyle), środki higieniczne, leki. Niestety, zakup schodołazu całkowicie przekracza nasze możliwości finansowe.

W pomoc Damianowi i jego rodzinie zaangażowała się Fundacja Siepomaga. Za jej pośrednictwem można przekazać pieniądze dla rodziny Damiana z przeznaczeniem na zakup nowego schodołazu.

- Mama i tata Damianka nie wierzą, że się uda. Dajmy im nadzieję. Dajmy Damianowi możliwość chodzenia do szkoły, na spacery, do kościoła. Jednym kliknięciem w przycisk „Wesprzyj” możemy odmienić nie jedno życie, ale trzy... - apeluje Fundacja.

 

 

ZBIÓRKA NA CEL: SCHODOŁAZ, BY MOŻNA BYŁO W ŁATWY SPOSÓB ZNOSIĆ I WNOSIĆ DAMIANA NA 2. PIĘTRO

https://www.siepomaga.pl/damian-szczerba

Zbiórka trwa do 5 kwietnia

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Damian Szczerbasiepomaga.plpomocWyszków

Komentarze

Emilia
Myśle, że już się udało!!! Drodzy rodzice Damiana udało się!! Mam nadzieję, że faktycznie te pieniądze trafią na cel zamierzony:) i życie dla Was będzie choć trochę łatwiejsze!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl