REKLAMA

I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie zaprezentowała swoją ofertę

Nauka

Na dzień otwarty zaprosiła 7 marca I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" w Wyszkowie. Rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a najmłodsi wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Prezentacji programu edukacyjnego szkoły dokonała dyrektor Urszula Nowak-Martyna.

- Wybór szkoły podstawowej to poważna sprawa. Z jednej strony placówka powinna dobrze przygotować ucznia do dalszej nauki, z drugiej - gwarantować przyjazną atmosferę. Tylko wtedy dziecko będzie mogło skupić się na edukacji i radosnym poznawaniu świata, bez lęku przed rówieśnikami lub zbyt surowymi nauczycielami - mówiła. - Pierwsze lata życia wywierają największy wpływ na rozwój inteligencji, zainteresowań oraz zdolności językowych dziecka. Dzieci mają wrodzoną potrzebę zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez osobiste doświadczenia. Warto wybrać szkołę, która będzie potrafiła wykorzystać naturalną ciekawość świata dziecka, zamiast ograniczać się do relacji wykładowca - uczeń. Znajdźmy placówkę, która zagwarantuje dziecku zarówno wysoki poziom edukacji, jak i poczucie bezpieczeństwa oraz szansę na zbudowanie pozytywnych relacji interpersonalnych. Wierzymy, że w naszej ofercie obok zajęć programowych każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przyczynią się do odkrywania pasji, rozwijania talentów i zainteresowań do uzupełnienia wiedzy oraz sprawią, że uczestniczące w nich dzieci będą bawiły się doskonale, spędzając czas na ulubionych aktywnościach. 

Na dzień otwarty do szkoły przyszło wielu zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi, które od września rozpoczną naukę w "Language". W bardzo miłej atmosferze można było porozmawiać z dyrekcją placówki, która chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania. Rodzice mogli również zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną. Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowano mnóstwo atrakcj. Były to np. zajęcia teatralne i anglojęzyczne. Uczniowie klas I, II, III i IV przygotowali przedstawienie pt. "St. Patrick' s Day". Laureatka gminnego konkursu recytatorskiego im. Jana Brzechwy Amelka Brejnak wyrecytowała wiersz pt. "Brudas" Na dzieci czekał także klubik przyrodniczy, w którym najmłodsi uczyli się, jak prawidłowo sadzić kwiaty. Każde dziecko swoją roślinkę mogło zabrać do domu. Odbyła się również zabawa językowo-geograficzna, zajęcia z native-speakerem, szkolenie BHP dla najmłodszych, podczas którego nauczycły się prawidłowego bandażowania i używania rękawiczek ochronnych. Duże wrażenie na dzieciach zrobił klub naukowca, w którym mogły wziąć udział w eksperymentach chemicznych. Najsłodszą niespodzianką był klub kulinarny, każde dziecko własnoręcznie przygotowało pyszną kanapeczkę z wafelków, owoców i innych dodatków. W pracowni plastycznej można było przygotować formy z owczej wełny, co było ogromną frajdą dla najmłodszych. Nie obyło się bez zajęć sportowych, które przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Marek Stokarski. Dzieci chętnie strzelały gole i zagrały w unihokeja. Szkoła przygotowała również pokazowe zajęcia z robotyki, rozwijające kreatywność i zdolności manualne dzieci, które prowadził Łukasz Bieniawski. Ta część zajęć największe zaciekawienie wzbudziły wśród chłopców. Pod okiem instruktorki fitness Wioletty Kalinowskiej dzieci mogły poskakać w rytm muzyki na trampolinach i zatańczyć ZUMBĘ. Animację poprowadziły uczennice klasy pedagogicznej ZDZ - Natalia Manowska, Julka Baran, Klaudia Krajewska i Dominika Bartosek. Wszystkie zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. I Językowa Szkoła Podstawowa "Language" to dobry start w przyszłość.

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówdzień otwartyI Językowa Szkoła Podstawowa "Language"edukacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl