REKLAMA

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia - Martyna Ochmańska najlepsza w regionie

Nauka

Martyna Ochmańska, uczennicą Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem - mówi Martyna.  

1 marca odbyło się spotkanie z psychologiem, Anną Sztorc. W ciekawy sposób przybliżyła ona młodzieży tajniki metod, które pomogą jej zwalczyć stres maturalny. Nastepnego dnia laureatka olimpiady przedstawiła prezentację multimedialną i wyniki przeprowadzonych przez nią badań wśród klas maturalnych.

- Ponad połowa uczniów przyznała w ankietach, że nie radzi sobie ze stresem - mówi Martyna Ochmańska. - Skutkiem jest stale wzrastająca liczba młodzieży, która popada w depresje, a co za tym idzie większa liczba popełnianych samobójstw. Brak umiejętności radzenia sobie ze stresem prowadzi do częstszego stosowania używek i jest przyczyną dolegliwości, które nie powinny występować w tak młodym wieku. Wzrasta także liczba lekomanów. To wszystko stanowi błędne koło. Dlatego zdecydowałam się poruszyć ten temat. Po przedstawieniu prezentacji zaprezentowałam technikę relaksacyjną, która - mam nadzieję - chociaż w małym stopniu pomoże moim rówieśnikom w walce ze stresem. Całą akcję pomogła mi przeprowadzić Pani Agnieszka Zdrojewska – nauczycielka biologii.

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Olimpiada Zdrowego Stylu ŻyciaZespół Szkół nr 3 w WyszkowieWyszkówstresMartyna Ochmańska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl