REKLAMA

Muzyka to jej cały świat. Artystyczny jubileusz Ireny Zdunek (video)

Rozrywka

Koncertem z towarzyszeniem przyjaciół oraz dla przyjaciół Irena Zdunek rozpoczęła świętowanie 40-lecia pracy twórczej. W sobotę, 3 marca, wystąpiła przed wyszkowską publicznością w repertuarze – jak sama mówi - lekkim, łatwym i przyjemnym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- „Śpiewała od zawsze. Muzyka to cały jej świat” – te słowa najlepiej oddają klimat nie tylko sobotniego koncertu ale też całej zawodowej drogi Ireny Zdunek. W sobotnim recitalu zaprezentowała się jako artystka wszechstronna i odnajdująca się w różnorodnym repertuarze - od kabaretowego po liryczny, poetycki. Ogromna wrażliwość, wspaniała interpretacja, szeroka skala głosu sprawiają, że wyszkowska publiczność uwielbia słuchać Ireny Zdunek. Dała tego dowód, wykupując bilety na dwa koncerty z rzędu. A na widowni zasiedli koledzy i przyjaciele jubilatki, m.in. ze szkolnej ławki wraz z wychowawcą Kazimierzem Rogalskim. O nich pamiętała w swoim koncercie Irena Zdunek i im dedykowała piosenki. Z nieskrywanym wzruszeniem śpiewała także dla najbliższych, rodziców i siostry, którzy zawsze ją wspierali w jej artystycznej i życiowej drodze. Do wspólnego występu Irena Zdunek zaprosiła nie tylko "swoją największą dumę", córkę Katarzynę Błaszczak, ale także swoich wychowanków. Jubileuszowy koncert swoim występem urozmaicili Bartek Jachacy, Anna Chędoszko-Papis, Danuta Bączek, grupa wokalna w składzie Julia i Ewa Antoniak, Izabela Abramczyk, Małgorzata Wrzaszczak, Kamila Dzierbun, Katarzyna Dudkiewicz, Ernest Bereski. A gospodynią koncertu była Nina Wilczyńska, także wychowanka Ireny Zdunek. 

Prawdziwą niespodzianką, także dla jubilatki, była reaktywacja zespołu Segno Band, z którym Irena Zdunek występowała od 1984 roku. Podczas jubileuszowego koncertu S-Band reprezentowali Jan Libert, Wojciech Pakieła, Zbigniew Zdunek, wspierani przez muzyków młodego pokolenia: Kamila Pałubińskiego, Adama Deptę, Marka Wojciechowskiego, Adama Szczerbę, Marka Dobrzyńskiego, Mariusza Milczarka, Marcina Płochockiego. Do minionych lat jubilatce i publiczności pomogła także wrócić prezentacja multimedialna złożona z archiwalnych zdjęć, dokumentujących najważniejsze momenty i osoby w życiu Ireny Zdunek. Bukiety kwiatków i oklaski na stojąco po koncercie były dowodem dużej sympatii publiczności. 

- Czuję się trochę jak Mieczysław Fogg - żartowała, dziękując za tak ciepłe przyjęcie, Irena Zdunek. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu jej jubileuszowego koncrtu. 

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Irena ZdunekWOK HutnikjubileuszWyszkówRewia SylabaKatarzyna Błaszczak

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl