REKLAMA

"Byście poczuli ducha tej szkoły..." - dzień otwarty w SP nr 4 w Wyszkowie (video)

Nauka

Moc atrakcji przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie dla odwiedzających ją podczas dnia otwartego 2 marca. Uczniowie prezentowali swoje talenty, nauczyciele kwalifikacje i kreatywność, dyrekcja ofertę dydaktyczną i bazę "Czwórki".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wspaniałym pokazem akrobatyczno-tanecznym (prezentujemy poniżej), przygotowanym przez uczennice klas VII i gimnazjalistki pod okiem nauczycielki Urszuli Siankowskiej, rozpoczął się dzień otwarty w "Czwórce". W murach szkoły jej przysżłych uczniów powitała dyrektor Ewa Runo.

- Chcemy, byście poznali naszą szkołę, ale nie tylko budynek lecz byście poczuli atmosferę tej szkoły - jak tu jest miło, bezpiecznie - zwróciła się do rodziców i przyszłych uczniów.  

Wśród odwiedzających tego dnia "Czwórkę" liczną grupę stanowiły przyszłe pierwszaki i ich rodzice. Wychowawczynie obecnych klas pierwszych zapoznały maluchy z salami lekcyjnymi, oprowadziły po świetlicy i przygotowały ciekawe formy spędzenia czasu w szkole. Dzieci wcale nie z oporami, a wręcz z ogromną ciekawością zasiadły w szkolnych ławkach. Chętnie też włączyły się w twórczą pracę nad własnoręcznym przygotowaniem "dyplomu pierwszaka z Czwórki". W tym czasie starsi uczniowie, którzy od września chcieliby przenieść się z innych szkół do "Czwórki", uczestniczyli w szkolnej grze. Odwiedziali poszczególne pracownie przedmiotowe, gdzie czekali na nich nauczyciele z zadaniami i zagadkami. W pracowni historycznej młodzież pisała piórem na czerpanym papierze, w pracowni biologicznej podziwiała żywe zwierzęta, w pracowni językowej rozwiązywała lingwistyczne zagadki, itd. Rodzice w tym czasie wysłuchali informacji i obejrzeli prezentacje multimedialne o SP nr 4. Dyrektor Ewa Runo wśród atutów szkoły wymieniała: bardzo dobrą infrastrukturę, bazę sportową, bogato wyposażone pracownie przedmiotowe, pracę na jedną zmianę, dostępność świetlicy, koła zainteresowań. Dyrekcja i nauczyciele chętnie odpowiadali na pytania rodziców, oprowadzali ich po szkole. Potencjał szkoły i kreatywność jej uczniów oraz nauczycieli można było poznać także odwiedzając stoiska tematyczne, m.in. z eksperymentami, robotyką. W organizację dnia otwartego zaangażowali się nie tylko uczniowie i nauczyciele z "Czwórki" ale także rodzice, przygotowując słodką kawiarenkę. 

Szkoła Podstawowa nr 4 będzie prowadzić rekrutację do 15 marca. Oferuje miejsca w klasach: I, II, IV, V, VI, VII i VIII (klasa szósta powstanie pod warunkiem, że przepisze się do niej minimum 24 uczniów). 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


szkoła podstawowa nr 4 w WyszkowieWyszkówszkołaCzwórkadzień otwartyrekrutacjaEwa RunoGimnazjum nr 2 w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl