REKLAMA

Porozumienie ZS nr 1 z Quad/Graphics. Uczniowie otrzymają wsparcie największej wyszkowskiej firmy

Nauka

Umowę partnerską w zakresie funkcjonowania klasy patronackiej w szkole branżowej I stopnia zawarły Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oraz Quad/Graphics w Wyszkowie. Już we wrześniu pierwsi uczniowie będą mogli rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Quadzie jako drukarz, introligator, mechanik i elektromechanik. Szkoła otrzyma od największej wyszkowskiej firmy merytoryczne i materialne wsparcie, dostęp do nowoczesnych technologii, realizację praktyk zawodowych a także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

21 lutego została zawarta umowa partnerska między Zespołem Szkół nr 1 w Wyszkowie a Quad/Graphics Europe. Porozumienie będzie regulowało współpracę w zakresie funkcjonowania klasy patronackiej szkoły branżowej I stopnia w największej firmy w powiecie wyszkowskim. Rangi temu wydarzeniu dodawała obecność wielu znakomitych gości. Na uroczystości byli obecni: Tomasz Kędziora – wiceprezes  zarządu Quad/Graphics , Tomasz Hoppe - wiceprezes  zarządu Quad/Graphics,  Bogdan Pągowski - starosta wyszkowski, Adam Mróz – wicestarosta, Anna Krowicka – syrektor HR  Quad/Graphics, Renata Pietrzykowska – koordynator Quad/Graphics oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Skłodowskiej. 

Złożenie podpisów na stosownych dokumentach poprzedziły wystąpienia, w czasie których mówcy podkreślali istotną rolę dotychczasowej współpracy szkoły i firmy  Quad/Graphics. Dyrektor Marian Popławski przedstawił specyfikę kształcenia Zespołu Szkół nr 1, podkreślając ogromny wkład placówki w rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie wyszkowskim. W tym roku przypada bowiem 70-lecie powstania szkoły. Tomasz Kędziora zaprezentował swoją firmę, która od początku istnienia mocno wspiera proces edukacyjny w Wyszkowie. Quad/Graphics umożliwia uczniom poznanie zakładu pracy, organizuje konkursy, stypendia i wspiera inicjatywy mające na celu rozwój młodych ludzi. Tomasz Hoppe zauważył, że największy zakład w Wyszkowie od lat współpracuje ze „Skłodowską”, umożliwiając wycieczki klas  po liniach produkcyjnych czy  organizując praktyki i staże zawodowe. Podkreślił, że nie tylko absolwenci Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych mogą znaleźć zatrudnienie w firmie ale także   pozostałych kierunków w innych działach tego przedsiębiorstwa. Bogdan Pągowski podkreślił rangę współpracy szkoły z Quad/Graphics. Utworzenie klasy patronackiej niewątpliwie uatrakcyjni ofertę kształcenia zawodowego. Katarzyna Zglinicka – szkolny doradca zawodowy - w swojej prezentacji udowodniła, że ZS nr 1 i  Quad/Graphics znają się nie od dzisiaj. Przywołała wiele wspólnych spotkań i  przedsięwzięć. Młodzież ze „Skłodowskiej” z powodzeniem włącza się w różnego rodzaju konkursy i inicjatywy organizowane przez zakład pracy. Wielu uczniów odbywało  staż i praktyki zawodowe w tym miejscu a inni, już absolwenci, zasilają kadrę  Quad/Graphics. 

Warto podkreślić, że dzięki umowie, szkoła otrzyma merytoryczne i materialne wsparcie przez firmę patronacką, dostęp uczniów do nowoczesnych technologii, realizację praktyk zawodowych uczniów Technikum nr 1 a także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Pracodawcy, czyli Quad/Graphics Europe w Wyszkowie, ta umowa umożliwi redukcję kosztów pozyskiwania nowych pracowników, wpłynie w bezpośredni sposób na program kształcenia, uwzględniający specyfikę firmy. Firma zyska pracowników gotowych do natychmiastowego podjęcia pracy na oferowanych im stanowiskach, bez konieczności długotrwałego okresu adaptacji i ich doszkalania. Patronat nad klasą pozwoli uczniom na zdobycie kompetencji zawodowych.

 

Źródło: ZS nr 1

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Zespół Szkól nr 1 w WyszkowieWyszkówQuad Graphicspowiat wyszkowskikształcenie zawodowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl