REKLAMA

Siedmiolatki z indeksami, czyli wyszkowskie dzieci na uniwersytecie

Nauka

Odebrały indeksy, złożyły ślubowanie i uczestniczyły już w pierwszych zajęciach na wyższej uczelni. Prawie setka dzieci z gminy Wyszków rozpoczęła 22 lutego fascynującą przygodę z nauką w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- W takich warunkach studiują dorośli - zauważyła Agnieszka Deptuła, doradca metodyczny gminy Wyszków, witając małych studentów w auli wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, gdzie odbyła się inaugracja Uniwersytetu Dziecięcego w Wyszkowie. 

Gospodyni spotkania powitała m.in. burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i Joannę Baczyńską z Fundacji Uniwersytet Dzieci, którzy chwilę potem podpisali porozumienie o współpracy.

- Dołączacie właśnie do grona 8,5 tysiąca małych studentów, którzy studiują w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie. Mam nadzieję, że rozpoczynacie fascynującą przygodę - powiedziała do dzieci przedstawicielka Fundacji, która będzie wspomagała gminę Wyszków w organizacji i prowadzeniu Uniwersytetu Dziecięcego. 

Uniwersytet Dziecięcy powstał po to, by rozwijać zainteresowania najmłodszych a poprzez połączenie nauki z zabawą pomóc im zrozumieć prawa rządzące światem. Jak wspaniale można te dwie rzeczy pogodzić pokazały już pierwsze zajęcia pokazowe, poświęcone prawom chemii i fizyki. Dzieci fantastycznie bawiły się, eksperymentowały i namacalnie doświadczały wiedzy dzięki wykładowcom Centrum "Chemia w Małej Skali".

- Mam nadzieję, że wszyscy będziemy o wiele mądrzejsi na koniec semestru - życzyła Agnieszka Deptuła.

Burmistrz Wyszkowa oraz rektor uczelni prof. Henryk Goryszewski podkreślali, jak ważnym motywem do zdobywania i pogłębiania wiedzy jest ciekawość - tak naturalna dla dzieci. 

- Wiedza bierze się z ciekawości - mówił Grzegorz Nowosielski. - Nigdy nie należy przestać pytać. Cały postęp cywilizacyjny bierze się z ciekawości ludzkiej. W tej idei Uniwersytetu Dziecięcego chcemy pobudzać ciekawość i odpowiadać na pytania najmłodszych słuchaczy. Chcemy to zrobić tak, aby nauka była jedną wielką przygodą, aby była inspirująca, aby była zabawą - podkreślał burmistrz.

Dzieci złożyły ślubowanie i odebrały indeksy Uniwersytetu Dziecięcego w Wyszkowie. Prof. Goryszewki oficjalnie mianował ich na studentów. Następny zjazd odbędzie się 24 marca i będzie poświęcony tradycjom wielkanocnym. Mile widziany będzie udział rodzica. 14 kwietnia młodzi studenci wezmą udział w warsztatach dziennikarskich, 26 maja będą się uczyć o emocjach, a 16 czerwca zgłębią nauki techniczne podczas budowy wieżowców. Zajęcia będą prowadzone w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie.

 

 

Elwira Czechowska

Udostępnij:


uniwersytet dziecięcy w Wyszkowieuniwersytet dla dzieciuniwersytet dzieciWyszkówgmina WyszkówSzkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny

REKLAMA

Pracuj.pl