REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Powstaje pokolenie "Za Czyn". Nagrody starosty wyszkowskiego za 2017 rok wręczone!

Powiat

Za działalność promocyjną, dobroczynną, innowacje, sukcesy w sporcie i kulturze - od jedenastu lat przyznawana jest nagroda Starosty Powiatu Wyszkowskiego "Za Czyn". Laureatami tegorocznej zostali: Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego „Rój Promienistych” im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Wyszkowie, Wyszkowskie Centrum Rozwoju Biznesu, Fundacja Wyszkowski Teatr Tańca, Kacper Terlikowski – Terlikowski Rally Team.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Gala wręczenia nagród odbyła się 12 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Zgromadzonych powitała Maria Gajewska - dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu i sekretarz kapituły konkursu.

- To już jedenasty raz wręczymy nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego "Za Czyn". Nagroda ta przyznawana jest corocznie szczególnie wyróżniającym się osobom, organizacjom za szczególne, wybitne dokonania. Nagroda "Za Czyn" jest uhonorowaniem najlepszego spośród najlepszych w danej kategorii - mówiła.

Nagroda przyznawana jest w czterech dziedzinach:

1) Promocja społeczna - za działalność dobroczynną lub charytatywną w imię idei solidaryzmu społecznego, za działania wspierające lokalną społeczność, za rozwijanie aktywności społecznej, za osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia udziału społeczeństwa Powiatu w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

2) innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu - za kreatywne i konsekwentne działania na rzecz rozwoju gospodarczego Powiatu, za wprowadzenie innowacyjności i stosowanie ekologicznych technologii w przedsiębiorstwach na terenie Powiatu, za tworzenie i utrzymywanie warunków do rozwoju rynku pracy.

3) kultura - za sukcesy w organizacji kultury, upowszechnieniu jej wartości oraz edukacji kulturalnej, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz kultywowanie tradycji regionalnych.

4) kultura fizyczna i sport - za sukcesy w organizacji prestiżowych zawodów sportowych oraz upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Nagrodę przyznaje starosta corocznie szczególnie wyróżniającym się osobom, organizacjom za wybitne dokonania. Wnioski do nagrody "Za Czyn" 2017 można było składać do 31 stycznia - wpłynęło ich w tym roku 17. Wyróżnienie można otrzymać tylko raz i wynosi ono 1000 euro. Kapituła powołana przez starostę pracowała w składzie: Adam Mróz - wicestarosta powiatu wyszkowskiego, przewodniczący Kapituły; Paweł Deluga - nauczyciel wychowania fizycznego, radny Powiatu Wyszkowskiego; Józef Bieganowski - kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie; Paweł Trzciński - przedsiębiorca, prezes przedsiębiorstwa POMEL; Piotr Nida - nauczyciel wychowania fizycznego, radny Gminy Zabrodzie; Maria Gajewska - dyrektor POKiS.

Kapituła dokonała oceny wszystkich złożonych wniosków, a nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego "Za Czyn" 2017 przyznała:

Pomoc społeczna - Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego "Rój Promienistych" im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" w Wyszkowie (na wniosek burmistrza Wyszkowa) - za wspieranie i nicjowanie działań dobroczynnych, charytatywnych, organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wychowywanie ich, kształtowanie samodzielności, a także udział w uroczystościach państwowych, gminnych i powiatowych. Na przełomie 2016 i 2017 roku harcerze ziemi wyszkowskiej obchodzili 100-lecie istnienia.

Pozostali nominowani w tej kategorii: Monika Bieżuńska - sołtys Leszczydołu Starego.

Innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu - Wyszkowskie Centrum Rozwoju Biznesu na czele z prezes Ewą Trzcińską (na wniosek burmistrza) - za konsekwentne i kreatywne wspieranie lokalnych przedsiębiorców, tworzenie przestrzeń do wymiany doświadczeń i promocję dobrych praktyk w biznesie. WCRB organizuje szkolenia, wykłady i debaty, stosując w nich nowoczesne metody nauczania o ekonomii i zarządzaniu.

Pozostali nominowani w tej kategorii: Społem PSS w Wyszkowie.

Kultura - Fundacja "Wyszkowski Teatr Tańca" (na wniosek dyrektora WOSiR) - w grudniu 2017 roku WTT osiągnął sukces, promując powiat wyszkowski, zespół zdobył Grand Prix Polski 2017 w jednym z największych turniejów tanecznych w kraju. W 2017 roku WTT zajmował miejsca na podium w turniejach tanecznych m.in. w Ostrowi Mazowieckiej, w Toruniu Ogólnopolskim Turnieju Tańca. Fundacja jest otwarta na pomoc i naukę niepełnosprawnych wielbicieli tańca.  

Pozostali nominowani w tej kategorii: Tygodnik Wyszkowiak", Andrzej Rębowski, Stowarzyszenie na Rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie, klasa gimnazjalna III b w Szkole Podstawowej nr 5, Autorska Szkoła Artystyczna "Tomitofa" Magdaleny Kamińskiej, Ilona Gołębiewska.

Starosta przyznał również wyróżnienie dla Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie.

W dziedzinie kultury fizycznej i sportu nagrodę przyznano - Kacprowi Terlikowskiemu (Terlikowski Rally Team) - na wniosek dyrektora WOK "Hutnik" oraz Marcina Ślubowskiego - za osiągnięcia, sukcesy i czołowe miejsca w sporcie motorowym w 2017 r. Największym osiągnięciem Kacpra w 2017 roku był udział w Rajdzie Barbórka. Po raz pierwszy rywalizował z najlepszymi kierowcami Polski, przy czym osiągnął świetny wynik. Kacper Terlikowski zajął kilkakrotnie miejsce na podium podczas ogólnopolskich zawodów: Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza, Rajdowym Samochodowym Pucharze Warmii i Mazur, Rajdzie Salamander, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia, Pucharze Wiosny AK Polskiego. Ponadto Terlikowski w 2017 roku wygrał nasz lokalny rajd XX Rally Wyszków. Kacper Terlikowski promuje powiat wyszkowski w całej Polsce.

Przyznano również wyróżnienie dla uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimp".

Pozostali nominowani w tej kategorii: Mateusz Tryc, UKS Olimp "Loczki" Wyszków, Stowarzyszenie "BOCIAN KRiS" w Brańszczyku, Stowarzyszenie UKS Jedynka z Wyszkowa.

Podczas gali nagrodę odebrał również najlepszy dzielnicowy roku 2017 w powiecie wsyzkowskim, którym został st. asp. Przemysław Deluga.

Galę rozdania nagród uświetnił koncert solistów Polskiej Opery Kameralnej z Łodzi pod dyrekcją Kazimierza Kowalskiego, którzy zaprosili na program pt. "W krainie uśmiechu". Przy akompaniamencie Ewy Szpakowskiej wystąpili Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemierowicz i Justyna Janczaruk. Wykonali m.in. przepiękne arie patriotyczne.

- Kolejna edycja nagród "Za Czyn" jest dowodem na to, że społeczność lokalna potrafi doceniać ludzi wyróżniających się w środowisku działalnością społeczną, kulturalną, przedsiębiorczością oraz pomagającym potrzebującym wsparcia i opieki. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wzorce osób z poprzednich pokoleń przekazujących nam tradycję, kulturę i dziedzictwo narodowe. Dzięki nam Polska, która wróciła na mapę świata 1918 roku, może się pochwalić całymi zastępami ludzi aktywnych i twórczych. Być może na naszych oczach powstanie pokolenie "Za Czynu" pokolenie aktywnego pozytywistycznego działania - mówiła w imieniu marszałka Adama Struzika radna sejmiku wojewódzkiego Cecylia Domżała.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


WyszkówWOK "Hutnik"nagrody Za Czyn 2017Grzegorz NowosielskiCecylia DomżałaStarostwo PowiatoweBogdan PągowskiAdam Mróz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl