REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bal, którego się nie zapomina! Studniówka 2018 Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie

Rozrywka

- Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę już nie tylko młodzież lecz pełnych nadziej, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Dla mnie to chyba pierwsza okazja, żeby powitać was w świecie dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań i poważnych decyzji - tymi słowami dyrektor Marian Popławski zwrócił się do młodzieży Zespołu Szkół nr 1, która 10 lutego zgromadziła się na balu studniówkowym 2018. Na 96 dni przed egzaminem maturalnym, młodzież zdała egzamin z dobrej i odpowiedzialnej zabawy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

To była największa studniówka w powiecie wyszkowskim. Dziewięć klas maturalnych, 180 studniówkowych par i prawie 500 gości. Nic dziwnego, że hala sportowa WOSiR wypełniła się minionej soboty po brzegi, przemieniając się w piękną balową salę. 

- Jest to wieczór, na który z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie najstarszych klas technikum i liceum od Skłodowskiej. Studniówka to tradycyjny bal nad balami - taki, co się pamięta latami - mówił wzruszony dyrektor ZS nr 1 Marian Popławski. To on w parze z jedną z uczennic poprowadził dostojnego poloneza, którego podziwiali rodzice maturzystów oraz goście. Razem ze swoimi uczniami poloneza zatańczyli również wychowawcy klas: Hanna Czajkowska, Małgorzata Augustyniak, Karina Gnatkowska, Jacek Niewiadomski, Bogusława Pawelska-Kozon, Katarzyna Sawicka, Grzegorz Siemienowski, Sylwia Wojciechowska, Aldona Tolak, Katarzyna Zglinicka. 

- Pięknie weszliście w dorosłość - podsumował taniec obecny na studniówce starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski. Wyraził przekonanie, że ZS nr 1 przygotował swoich maturzystów nie tylko świetnie do czekających ich egzaminów, ale także do dorosłego życia. W swoim przemówieniu podkreślał to także dyrektor.

- To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadomicie sobie, że nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi tu tylko o wygląd: garnitury, piękne suknie, modne fryzury. To poczucie, że dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i swoimi marzeniami. Nie mogę wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. O marzenia trzeba walczyć, nie rezygnujcie z marzeń. One dodają skrzydeł - mówił Marian Popławski. 

Samych trafnych wyborów w życiu życzył młodzieży Tomasz Kędziora, wiceprezes Quad Graphics Europe, który był gościem studniówki. Z życzeniami zwrócili się do młodzieży także przedstawicielka Rady Rodziców Ewa Szmurło, przewodniczący komitetu studniówkowego Andrzej Skoczeń oraz ks. Karol Skrodzki. Także młodsi koledzy z samorządu uczniowskiego zapewniali o swoim wsparciu, życzyli powodzenia na maturze i udanego balu. Przepięknie do swoich wychowanków mówili nauczyciele:

- My, wychowawcy, na co dzień obserwowaliśmy was w tej szkolnej, codziennej rzeczywistości. Widzieliśmy, jak zawiązują się pierwsze znajomości, znajomości przeradzają się w przyjaźnie. Staraliśmy się zawsze być blisko was, otaczać pomocą, opieką, dobrym słowem, prostować wasze ścieżki, wyznaczać nowe, pokazywać wam nowe możliwości i razem z wami określać wasze miejsce tu, na ziemi. Ale od was też otrzymaliśmy bardzo wiele, bo wy, młodzi przyjaciele, zarażaliście nas swoim optymizmem, radością, werwą, młodzieńczym wigorem - mówiła Katarzyna Zglinicka. 

Muzyczną dedykację dla wszystkich zgromadzonych wyśpiewała uczennica Oliwia Jabłońska. A walca do układu przygotowanego przez panią Marzenę Strzemieczną zatańczyli: Mateusz Rozenek i Daria Żuchowska, Rafał Waśkiewicz i Olga Karłowicz, Paweł Stasiak i Aleksandra Traczyk, Adam Rydzewski i Sylwia Ćwik, Mateusz Dylewski i Kinga Kowalska, Piotr Zieliński i Katarzyna Poziemska, Patryk Bączek i Sara Błaszkowska, Kamil Koczara i Magdalena Pędzich.  

- Przez okres naszej nauki nie szczędziliśmy wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udzialem stała się dobra zabawa - powiedzieli w imieniu uczniów prowadzący bal Natalia Morawska i Bartłomiej Sówka. Zgodnie z tą zapowiedzią młodzież bawiła się znakomicie do białego rana. 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


studniówkistudniówka 2018Zespół Szkół nr 1 w WyszkowieWyszkówGrand Food WyszkówMarian PopławskiSkłodowska-Curie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl