REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Porządzie czekało 20 lat. Otwarcie nowej hali sportowej przy szkole podstawowej

Powiat

Po dwudziestu latach starań i marzeń, społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu doczekała się wymarzonej hali sportowej. Jej uroczyste oddanie do użytku nastąpiło 8 lutego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Każdy rodzaj sportu niesie za sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadomić, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierności obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca - mówiła Nikola Olender z klasy VI, która wraz z Patrykiem Zarębą z klasy VII poprowadzili uroczystość.

Zgromadzonych licznie gości powitała dyrektor Grażyna Prus. Poświęcenia sali dokonał ks. Robert Sulich - proboszcz parafii w Rząśniku, zaś uroczystego przecięcia wstęgi - Anna Anuszewska, Andrzej Supron, Piotr Świerczewski, Wojciech  Kuchta, Paweł Abramczyk, Sławomir Nowacki.  Tanecznym krokiem uczniowie klas IV, V i VI rozpoczęli część artystyczną, prezentując przepięknego walca. Natomiast uczennice z klas VI i VII wykonały "taniec grecki". Dziewczęta z klasy 0 - III zatańczyły do "Smerfnych hitów" - układ z pomponami. Uczniowie przedstawili satyryczną scenkę kabaretową, w której wystąpili: Izabela Szymańska, Weronika Szerewicz, Jakub Łojek i Jakub Kępka. Absolwentki szkoły zaprezentowały piosenkę pt. "Radość najpiękniejszych lat". Część olimpijską wykonały uczennice klas V i VII pod kierunkiem Andrzeja Rębowskiego. Przy melodii "We are the Champions" wniesiono symbole olimpijskie - replikę znicza z zimowych igrzysk w Nagano z 1998 roku i oryginalną flagę olimpijską z letnich igrzysk w Monachium z 1979 roku. Historię igrzysk olimpijskich przybliżyli Sebastian Rembowski i Karolina Zwolińska. Szkoła otrzymała wiele upominków m.in. w imieniu marszałka województwa mazowieckiego prezenty wręczył Mirosław Augustyniak (przekazał piłki do koszykówki i piłki nożnej), gmina Długosiodło podarowała zestawy sportowe, Nadleśnictwo wręczyło oryginalną pamiątkową koszulkę z podpisem piłkarza Michała Pazdana, szkoły z terenu gminy Rząśnik i firmy działające w obwodzie szkoły przekazały upominki sportowe.

W imieniu wójta gminy Rząśnik Pawła Kołodziejskiego głos zabrał zastępca Paweł Abramczyk.

- Rozwój fizyczny młodzieży jest równie ważny jak rozwój intelektualny, bo "w zdrowym ciele zdrowy duch". Mam nadzieję, ze ta hala długo będzie służyć ku wspólnej radości i pożytkowi, szczególnie rozwojowi fizycznemu dzieci, młodzieży oraz dorosłych. To już trzecia hala sportowa, którą udało się wybudować w naszej gminie. Staramy się i w przyszłości będziemy starać się udoskonalać naszą bazę sportową - mówił.

Gościem specjalnym uroczystości był mistrz sportu Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy, piętnastokrotny mistrz Polski, zdobywca 16 medali, który stoczył ponad 2400 walk).

- Gratuluję wam tego obiektu - mówił do społeczności szkoły. - Sport jest radością życia, zabawą, a więc jako taki powinien być ceniony. Być może w tej szkole rozwija się sportowo przyszły mistrz świata i wkrótce rozsławi imię waszej szkoły.

Wśród zgromadzonych byli też inni wyjątkowi goście, m.in. Piotr Świerczewski – wybitny piłkarz, były reprezentant Polski w piłce nożnej występujący na pozycji pomocnika. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych i lubianych polskich sportowców. Przybyli także Grzegorz Nowosielski – burmistrz Wyszkowa, Cecylia Domżała – radna sejmiku wojewódzkiego, Mirosław Grzyb – zastępca dyrektora w mazowieckim Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce, Wojciech Kawiatkowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków, Dariusz Szulik – przedstawiciel KS Camper Wyszków, Stanisław Gołębiewski – sołtys wsi Porządzie, radni gminy Rząśnik, księża, dyrektorzy szkół i rada rodziców. 

Szkoła oczekiwała na budowę hali sportowej od 20 lat. Było to wielkie marzenie całej lokalnej społeczności. Pełnowymiarowa hala sportowa wzbudziła wielką radość wśród mieszkańców gminy. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wykonawcą hali był Zakład Ogólnobudowlany Jerzy i Wojciech Kuchta s.c. z Nowych Wielątek. Historia jej budowy sięga 2013 roku, kiedy to uchwałą zmieniającą uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Rząśnik na lata 2013 – 2017 Rada Gminy wprowadziła do budżetu inwestycję polegającą na rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu o halę spotrową. 25 lutego 2015 r. złożono wnniosek o pozwolenie na budowę do starosty wyszkowskiego i 16 kwietnia 2015 r. otrzymano pozwolenie na budowę. Umowa o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej została podpisana z Ministrem Sportu i Turystyki na kwotę 650 tys. zł. W 2016 roku przekazano kwotę 250 tys. zł, w 2017 – 400 tys.  zł, co stanowi 46 proc. wartości inwestycji. 29 kwietnia przekazano wykonawcy teren i plac budowy a 13 maja rozpoczęto wykop pod fundamenty. 13 listopada 2017 r. komisja powołana przez wójta wraz z Inspektorami Nadzoru Inwestorskiego dokonała odbioru końcowego inwestycji. 30 listopada 2017 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wyszkowie udzielił pozwolenia na użytkowanie obiektu. Końcowy koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1 mln 511 tys. 511 zł.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


WyszkówPorządzieSzkoła Podstawowa w PorządziuAndrzej SupronPiotr Świerczewskihala sportowasportinwestycja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl