REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W Wyszkowie powstaje jednostka terenowa WOPR

Miasto

Podnoszenie kwalifikacji ratowników, starty w zawodach Grand Prix Polski, krzewienie profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa nad wodą, zabezpieczenie wyszkowskich akwenów wodnych - takie zadania spełniać będzie terenowa jednostka Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która właśnie tworzy się w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

8 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 z inicjatywy trener Małgorzaty Karłowicz odbyło się zebranie założycielskie. Prawie trzydzieści osób, głównie pływaków z wyszkowskich klas sportowych, członków klubu UKS Polonez, ale także ratownicy i trenerzy pływania zgodnie wyrazili wolę przystąpienia do tworzenia jednostki terenowej i zawiązania stowarzyszenia, które - po przejściu procedury formalnej i rejestracji - będzie mogło w drugim kwartale rozpocząć działalność merytoryczną w Wyszkowie. 

- Dlaczego chcemy utworzyć taką jednostkę? Szkolimy od ponad 20 lat pływaków, ratowników. W Wyszkowie tradycje wodniackie są od zawsze. Miasto leży nad rzeką, niemal co roku ma strzeżone lub nie kąpielisko. Wreszcie od 1989 roku mamy kryta pływalnię. Jest potrzeba stworzenia wyszkowskiej kadry ratowniczej. Jednostka terenowa pomoże w szkoleniu ratowników, zdobywaniu kolejnych kwalifikacji. Marzymy, by połączyć pływanie z ratownictwem wodnym i rozwijająć umiejętności pływackie poprzez starty w zawodach Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym - argumentowała Małgorzata Karłowicz. 

W takich zawodach startować mogą już 12-latki. I takich nie zabraknie w wyszkowskim oddziale terenowym WOPR. Zajęcia ratownicze będą prowadzone dla wszystkich chętnych jeden, dwa razy w tygodniu. Będą je prowadzić wyszkowscy ratownicy, przy egzaminach wspierani na razie przez kadrę stołecznego WOPR. Docelowo jednak zamiar jest taki, aby to wyszkowska kadra ratownicza miała wszelkie uprawnienia do przeprowadzania szkoleń, egzaminów na stopnie starszego ratownika i instruktora ratownictwa. Udział w zajęciach ratowniczych ma być bezpłatny - stowarzyszenie zamierza pozyskać do współpracy partnera, czyli gminę Wyszków, która jest żywo zainteresowana powstaniem jednostki WOPR w Wyszkowie. Z oferta pomocy i współpracy wyszły także jednostki WOPR w Legionowie, Ostrołęce i Warszawie.  

- Brawo. Zawsze Wyszkowa brakowało na WOPR-owskiej mapie Mazowsza. Powodzenia i szczęścia przy rejestracji - życzą władze warszwskiego WOPR.

Na zebraniu założycielskim wybrano zarząd, w skład którego weszli: Krzysztof Skoczeń, Weronika Szymańska, Arkadiusz Kowalski, Miłosz Grzybowski, Małgorzata Karłowicz, Adrian Grzybowski. 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


WOPRjednostka terenowa WOPRWyszkówMałgorzata Karłowiczpływanieratownictwo wodneratownik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl