REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" tanecznym krokiem obchodził jubileusz X- lecia

Kultura

Od dekady Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" koncertuje, zachwyca, zdobywa laury, promuje Wyszków, krzewi kulturę regionu i miłość do folkloru. Zachwycił także podczas jubileuszowego koncertu, który odbył się 4 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Koncert jubileuszowy utwierdził wyszkowską publiczność, że "Oberek" reprezentuje najwyższy artystyczny poziom. Przepiękne, barwne stroje, niesamowita energia na scenie, jaką zaprezentowali artyści, zrobiła ogromne wrażenie. Zgromadzeni włączyli się do współnego śpiewania m.in. pieśni pt. "Piękna nasza Polska cała". Swoim jublieuszowym koncertem Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" chciałby włączyć się w inaugurację obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Specjalnie z tej okazji przygotował pieśni patriotyczne i tańce narodowe m.in. dostojnego poloneza, rytmicznego kujawiaka, dynamicznego krakowiaka i mazura oraz wesołego oberka. Zespół po raz pierwszy wykonał piosenkę "Brzóska", która powstała w 1920 roku i była bardzo popularna w okresie międzywojennym. Gościnnie z "Oberkiem" wystąpiła "Kapela Łochowska", która swoim wykonaniem uświetniła jubileusz.  Nie obyło się bez bisów i gromkich braw. Ze sceny padło wiele słów podziękowań, były kwiaty i statuetki. Kierownik zespołu, Danuta Deptuła, otrzymala ryngraf w podziękowaniu za pasję, młodzieńczą energię i zaangażowanie na rzecz upowszechniania tradycji kultury ludowej na ziemi wyszkowskiej. Jubileuszowy koncert  poprowadzili Małgorzata Wiśniewska i Wojciech Światkowski. Z podziękowaniami i słowami uznania dla zespołu przybyl burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu artystycznego tego zespołu i tego, w jakim tempie on idzie do przodu. Jestem oczarowany dzisjejszym występem. Aż się boję, co będzie w przyszłych latach, jakie jeszcze laury ten zespół z kraju i zagranicy przywiezie. Wszędzie, gdzie pojedziecie, robicie wspaniałą promocję Wyszkowa. Wasze występy to wspaniała promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Dziękuję, że przez dziesięć lat jesteście źródłem radości, satysfakcji dla środowiska, w którym tańczycie i śpiewacie - mówił burmistrz.

W imieniu Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek" podziękowała kierownik Danuta Deptuła.

- Gdyby nie wsparcie gminy i wsparcie osobiste burmistrza, podejrzewam, że nie świętowalibyśmy dziś tego jubileuszu. Serdecznie dziękujemy za wieloletnie wsparcie, dobrą i życzliwą współpracę, otwartość na potrzeby i oczekiwania zespołu. Mamy nadzieję na wiele wspólnych przedsięwzięć, sukcesów i inicjatyw wspierających rozwój naszej lokalnej społeczności - mówiła.

W imieniu samorządu powiatowego podziękowania i gratulacje jubilatom przekazał wicestarosta Adam Mróz.

- Dziś Kurpie Białe mają wspaniałą reprezentację, z którą mogą rywalizować na całym świecie i za to, że tę ludowość i ten partiotyzm krzewicie, składam ogromnie podziękowania - mówił.

Zespół Pieśni i Tańca "Oberek" powstał w styczniu 2008 roku w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Pomysłodawcą był ówczesny dyrektor Artur Laskowski. Zespól tworzą emeryci z terenu gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest Danuta Deptuła, a kierownikiem muzycznym i szefem wielopokoleniowej kapeli - Stanisław Kadłubowski. W czasie 10-letniej działalności "Oberek" wystąpił 147 razy w kraju i za granicą. Wziął udział w 16 konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, m.in. dwukrotnie I miejsce i Grand Prix w Ogólopolskim Przeglądzie Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Warszawie, trzykrotne I miejsce na Mazowieckim Przeglądzie "Węgrowskie Barwy Jesieni", dwukrotnie I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Seniorów "Teraz My". Od 2017 roku z inicjatywy obecnego dyrektora WOK "Hutnik" Mariusza KOwalskiego zespół realizuje program edukacyjny "Nasza Mała Ojczyzna" dla przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych, popularyzujący folklor Puszczy Białej.

Członkowie ZPiT "Oberek" to: Halina Bogdan, Ewa Chmielewska, Krzysztof Chojnacki, Janina Długołęcka, Mieczysława Dylak, Bożena Fajst, Roman Gumkowski, Jan Hryniewicz, Elżbieta Jabłecka, Marianna Jechna, Ryszard Jechna, Halina Kowalczyk, Krystyna Król, Maria Kulesza, Ryszard Lewandowski, Zofia Lusa-Rogalska, Ewa Małkińska, Jan Marchewka, Alicja Mieszało, Edward Piasecki, Halina Potęga, Jan Rembała, Stanisław Rogalski, Jolanta Rosińska, Jan Skoczylas, Piotr Ternożek, Hanna Zielińska.

Kapelę i grupę wokalną pod kierunkiem Stanisława Kadłubowskiego tworzą: Jakub Chmielewski, Eugeniusz Gąsiorowski, Szymon Kurowski, Karolina Zwolinska, Łucja Zwolinska. Grupa wokalna: Agnieszka Kukawka-Świętoń, Cecylia Lewandowska, Alicja Mieszało, Wojciech Światkowski, Piotr Ternożek.

Wśród gości, którzy zasiedli na widowni jubileuszowego koncertu, byli m.in. Elżbieta Piórkowska - przewodnicząca Rady Miejskiej wraz z radnymi, ks. kan. Kazimierz Wądołowski, sponsorzy i przyjaciele zespołu.

 

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Zespół Pieśni i Tańca OberekOberekWOK Hutnik WyszkówWyszkówjubileuszkoncert jubileuszowyX-lecie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl