REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Quad postawił uczniom wyzwanie. Konkurs What’s up Quad? na finiszu

Nauka

20 zespołów z 9 szkół średnich, gimnazjów i podstawówek powiatu wyszkowskiego i okolic walczy o nagrody w konkursie Quad/Graphics: „What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów”. To kolejna kreatywna inicjatywa dla młodzieży, przygotowana przez największą firmę w regionie.

REKLAMA

Konkurs wystartował pod koniec listopada. Zgłosiło się do niego 17 zespołów (w każdym od 2 do 4 osób) z lokalnych szkół i 3 drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. W sumie 20 zespołów (64 uczniów) z Wyszkowa i okolic. W konkursie powiat wyszkowski reprezentują:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 (1 zespół)
  • Gimnazjum nr 2 (1 zespół)
  • Gimnazjum z Zabrodzia (1 zespół)
  • I LO im. C.K. Norwida (1 zespół)
  • Zespół Szkół nr 1 (2 zespoły)
  • CEZiU (6 zespołów)
  • Zespół Szkół nr 3 (4 zespoły)
  • ZDZ CK (1 zespół)

Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu firmy Quad/Graphics w języku angielskim. Uczniowie mogą skorzystać z różnych form przekazu, np. prezentacji power point, wideo, wywiadu, fotografii. Mogą też te formy łączyć. Żeby przekazać młodzieży jak najwięcej informacji o firmie, Quad/Graphics szeroko otworzył drzwi dla konkursowiczów. Uczniowie uczestniczyli w wizycie studyjnej, podczas której poznawali działy produkcyjne i administracyjne. Młodzi ludzie otrzymali też wiele materiałów merytorycznych. Jeśli tylko chcą i potrzebują, w każdej chwili mogą do firmy przyjechać, żeby nakręcić ujęcia kamerą, przeprowadzić wywiady czy zrobić zdjęcia. Wielu z tej możliwości już skorzystało, wielu nadal umawia się na spotkania w Quadzie.

- Czasu na skończenie pracy zostało niewiele, a zadanie jest ambitne. Trzeba mieć pomysł, trzeba wiedzieć, jakich form chce się użyć i jak je twórczo ze sobą połączyć, żeby wyszedł fajny projekt. Do tego wszystko trzeba wykonać w języku angielskim – tłumaczy Joanna Krzyżaniak, Branding & Corporate Communications Leader.

Wartością dodaną do konkursu są warsztaty dla uczestników z pracy zespołowej i przygotowania projektu. Zorganizowała je i przeprowadziła Pani Ewa Trzcińska z Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu, które jest partnerem konkursu. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się m.in. nad tym, jaki jest ich cel udziału w konkursie. Spotkanie było również okazją do profesjonalnego zaplanowania pracy nad swoim projektem.

- Jaki jest cel naszego udziału w konkursie? Na pewno chcemy wygrać, ale też zdobyć doświadczenie i zetknąć się z innym niż w szkole sposobem myślenia – opowiada Sebastian Pek, uczeń Technikum Informatycznego z Pułtuska. – Chcemy też nabrać doświadczenia w mówieniu po angielsku i zwyczajnie dobrze się bawić – dodaje Zuzanna Moroza, koleżanka Sebastiana z zespołu projektowego.

6 i 8 lutego zespoły zaprezentują swoje prace przed komisją. Również po angielsku. Na 15 lutego zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Odbędzie się ono w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Jowisz, przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie.

- W ocenie prac komisja będzie się kierowała kilkoma kryteriami. Weźmie pod uwagę pomysł, kreatywność, poziom trudności, jakość wykonania, pracę zespołową i sposób prezentacji zadania w języku angielskim – dodaje Joanna Krzyżaniak.

Najlepsi pojadą na obóz, gdzie pod okiem native speakerów będą doskonalić językowe umiejętności. Stacjonarne lekcje z native speakerem funduje także The Lighthouse English Centre, jedna z wyszkowskich szkół językowych. Nagrody przyznają również Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego. W 2017 roku Quad/Graphics zorganizował I edycję konkursu „Rozwiń wiedzę projektowo”. Wystartowali w nim uczniowie ze zdolnościami technicznymi i programistycznymi. Konkurs wygrali reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, którzy skonstruowali pojazd sprawdzający właściwości powietrza.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Quad GraphicsWyszkówkonkursWCRB WyszkówJoanna Krzyżaniakuczniowiestaż

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl