REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uniwersytet dla dzieci. 1 lutego ruszył nabór na studia dla najmłodszych wyszkowian

Nauka

Gmina Wyszków uruchamia Uniwersytet Dzieci w Wyszkowie. Bezpłatnie w pilotażowym programie mogą brać udział dzieci w wieku 6-9 lat. Raz w miesiącu będą się spotykać na wykładach i warsztatach, które pomagają im odkryć i zrozumieć świat. Zajęcia prowadzone będą na terenie Filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin i artystów.

REKLAMA

Zajęcia będą prowadzone w soboty, raz w miesiącu, w czterech blokach tematycznych: przyrodniczy, humanistyczny, społeczny i techniczny. Program jest dostosowany do wieku dzieci. Na przykładzie wielu doświadczeń i eksperymentów dzieci odkrywać będą prawa fizyczne i chemiczne, zdobywać wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, ale też z zakresu kultury, sztuki, techniki czy nowych technologii. Uniwersytet Dzieci uczy również kompetencji społecznych. Rozpoznawanie własnych i cudzych emocji, empatii, umiejętności słuchania, kreatywności, umiejętności autoprezentacji, współpracy, prowadzenia projektu – to tylko wybrane umiejętności, które kształtowane będą na Uniwersytecie Dzieci, praktycznie na każdych zajęciach warsztatowych. W ramach pilotażu programu gmina oferuje bezpłatne zajęcia metodyczne dla rodziców, dotyczące różnych aspektów wychowania i edukacji dzieci, które mają charakter otwarty. Zajęcia dla rodziców będą prowadzone w czasie trwania wykładów dla dzieci. 

Mile widziani są wolontariusze. Dla młodych osób wolontariat jest początkiem zawodowej ścieżki. Osobom dorosłym wolontariat daje możliwość wykorzystania własnych doświadczeń i umiejętności, a także ogromną satysfakcję. Wolontariusze w programie mogą: zaopiekować się dziećmi przed i w trakcie zajęć, wpływać na sprawny przebieg zajęć, wspierać przygotowywanie materiałów edukacyjnych. Po co nam mózg?, Kto decyduje, o czym piszą w gazetach?, Jak powstają wieżowce?, Jak dobrze podzielić swoje kieszonkowe? - to przykładowe pytania, na które studenci będą szukali odpowiedzi w czasie zajęć w ramach 5 spotkań w roku akademickim. Warsztaty przyrodnicze, humanistyczne czy techniczne pobudzą dzieci do działania i twórczego myślenia. Zajęcia matematyczne rozwiną myślenie abstrakcyjne, a dzięki warsztatom z bloku nauk społecznych studenci znacznie poszerzą swoją wiedzę o świecie, wykraczając poza program szkolny. Chcemy, aby to przedsięwzięcie poprzez łączenie zabawy z nauką i możliwość samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, zmieniało oblicze edukacji dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że nie jeden talent zostanie odkryty w trakcie zajęć uniwersyteckich.

Rekrutacja do Uniwersytetu Dzieci będzie prowadzona w dniach od 1 do 14 lutego 2018. Drogą mailową na adres: udw@wyszkow.eu należy wysłać formularz zgłoszeniowy, który można pobrać z naszej strony (poniżej) lub na stronie www.wyszkow.pl w zakładce Oświata. Tam też znajdują się wszelkie informacje o programie.

ZałącznikiREKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl