REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Sex-miłość-związki, współczesne oblicza" - powstała monografia a wśród autorów wyszkowska seksuolog

Kącik Prasowy

Ukazała się monografia "Sex-miłość-związki, współczesne oblicza" Wydawnictwa Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego. Jedną ze współautorek książki jest wyszkowska psycholog, seksuolog Agnieszka Cichowska.

REKLAMA

Agnieszka Cichowska prowadzi Pracownię Psychologiczno-Seksuologiczną przy ul. B. Prusa (dawna Gwardii Ludowej) w Wyszkowie. W monografii, do współtworzenia której została zaproszona, opisuje wyniki swoich badań na temat psychospołecznych następstw wczesnej inicjacji seksualnej. Znalazła się w gronie wybitnych autorów, uznanych w Polsce autorytetów. Jest dumna z tej współpracy. Jak do niej doszło?

- Jako dyplomantka prof. dr hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza pod jego kierunkiem prowadziłam badania na temat przyczyn i skutków wczesnej inicjacji seksualnej. Analizy z zakresu psychospołecznych następstw wczesnego podejmowania współżycia seksualnego przez adolescentów okazały się na tyle interesujące, że profesor opublikował je w "Przeglądzie Seksuologicznym" i wielokrotnie się do nich odwoływał w piśmiennictwie i wykładach. Według profesora badania mogą mieć duże znaczenie dla pedagogów i nauczycieli oraz programów wychowania rodzinnego. Do prac nad przygotowaniem monografii zaproszeni zostali autorzy i badacze, reprezentujący różne ośrodki badawcze z całej Polski w powiązaniu z pracami badawczymi  z ostatnich lat w obszarze seksuologii, psychologii, historii, kulturoznawstwa i innych nauk społecznych. W tym gronie znalazłam się również ja, w odwołaniu do moich autorskich badań i ich empirycznych analiz z perspektywy psychologiczno-seksuologicznej. Z uwagi, iż współautorami są tak znane osobistości jak wspomniany już prof. Zbigniem Lew-Starowicz, Christian Imieliński, czy Bassam Aouil, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie - mówi Agnieszka Cichowska.

A my zachęcamy do lektury.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Agnieszka CichowskaseksuologWyszkówLew Starowiczsexzwiązkiinicjacja seksualnabadaniamonografia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl