REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W lutym wyjątkowe koncerty. Posłuchamy jazzu i pięknych ballad

Kultura

10 lutego Akademia Umiejętności Pan Hilary zaprasza na walentynkowy koncert jazzowy wyszkowskiego pianisty Piotra Lewandowskiego, któremu towarzyszyć będzie wokalistka, Anna Orlova (The Voice of Poland). Natomiast 2 lutego w Bibliotece Miejskiej posłuchamy piosenek Loenarda Cohena w wykonaniu Marcina Stycznia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jazzowy wieczór liryczny - pod takim hasłem Akademia Umiejętności organizuje koncert w Restauracji Centralna 10 lutego. 

- LIRYCZNY, WALENTYNKOWY, JAZZOWY, PROMUJĄCY CUDNĄ, NAJNOWSZĄ płytę wyszkowianina (absolwenta I LO). Jeśli wyszkowianin Piotr Lewandowski nagrywa w wyszkowskim Studio RG - Studio nagrań płytę "Fuzzy Logic" z piękną nastrojową muzyką i jeśli koncertuje w najlepszych warszawskich klubach ze wspaniałą wokalistką Anna Orlova (uczestniczka The Voice of Poland) - to nasza Akademia musi zorganizować ich koncert! - zachęca Pan Hilary.

Bilety w cenie 20 zł zamawiamy pod nr tel.: 531-931-200 (także smsem) lub pisząc na e-mail: panhilary@op.pl a odbieramy przed koncertem.

Natomiast 2 lutego w Bibliotece Miejskiej posłuchamy piosenek Loenarda Cohena w wykonaniu Marcina Stycznia. Płyta "Lubię gadać z Leonardem" to jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów w wykonaniu i w tłumaczeniach pieśniarza Marcina Stycznia. Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów. Nie było także tłumaczeń, ponieważ największy popularyzator twórczości kanadyjskiego barda Maciej Zembaty zmarł w 2011 roku. Jest to zatem dzieło pionierskie. Wszystkie tłumaczenia zostały zaakceptowane przez spadkobierców Leonarda Cohena. Album ukazał się w pierwszą rocznicę śmierci Leonarda Cohena - 7 listopada 2017 roku. Pieniądze na jego wydanie zostały zebrane w akcji crowdfundingowej na portalu Polakpotrafi.pl. Patronat medialny objęła radiowa Trójka. 

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja). Jego artystyczny dorobek to dziewięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.  

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Akademia Umiejętności Pan HilaryWyszkówkoncertRestauracja CentralnaBiblioteka miejska w WyszkowiekoncertLeonard CohenAnna OrlovaPiotr Lewandowskijazzwalentynki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl