REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Weź dotację na firmę i pracownika

Kącik Prasowy

Nawet do 79 tys. zł na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w formie przedsiębiorstwa społecznego i zatrudnienie w nim bezrobotnych mogą otrzymać gminy, powiaty, podmioty kościelne, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne z powiatów: wyszkowskiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, ostrołęckiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dotację przeznaczyć można na każdy rodzaj działalności gospodarczej, usługi społeczne, a także działalność oświatową i kulturalną. Nie jest wymagany wkład własny. Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (mOWES) gwarantuje bezpłatną specjalistyczną pomoc w złożeniu wniosku, uruchomieniu działalności oraz rozliczeniu środków.

Obecny nabór do projektu „Inkubacja i wsparcie ekonomii społecznej w subregionie ostrołęckim", w ramach którego wspierane jest zakładanie nowych przedsiębiorstw społecznych (w tym spółdzielni socjalnych), POTRWA DO 31 STYCZNIA.

Chcąc skorzystać z dotacji, JEDNOSTKA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO może razem z innym samorządem, podmiotem kościelnym lub organizacją pozarządową powołać SPÓŁDZIELNIĘ SOCJALNĄ OSÓB PRAWNYCH i zatrudniając w niej osoby bezrobotne ze swojego terenu, zapewniać usługi na rzecz mieszkańców. Tak powstała na przykład SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "SZANSA", utworzona przez Urząd Gminy i Miasta Żuromin oraz Fundację "Leśne Zacisze" zajmującą się między innymi dostarczaniem urzędowej korespondencji i utrzymaniem porządku czy SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "WĘGROWIANKA" z Węgrowa, utworzona przez Miasto Węgrów i Starostwo Powiatowe zajmująca się utrzymaniem terenów zielonych i usługami remontowo-budowlanymi.

STOWARZYSZENIE LUB FUNDACJA zainteresowana dotacją poza współtworzeniem spółdzielni socjalnej osób prawnych może uruchomić działalność gospodarczą w ramach organizacji lub powołać spółkę non-profit. Na przykład ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ "KURPSIE RAZEM" z Myszyńca w ramach dotacji na działalność oświatową otwiera kolejne punkty przedszkolne, a STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA AKTYWNOŚCI SENIORÓW „AS” z Mławy remontuje lokal i wyposaża prowadzoną przez siebie restaurację „Gary Babci Krysi".

OSOBY FIZYCZNE nie mające pracy spełniające kryteria projektu mogą otrzymać dotację na założenie SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ. Tak powstała i dalej działa na przykład SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA „NA WSPÓLNEJ” z Ostrołęki prowadząca restaurację i usługi cateringowe.

Praca w PRZEDSIĘBIORSTWIE SPOŁECZNYM bez względu na jego formę prawną jest dla osoby bezrobotnej, niepełnosprawnej, bezdomnej czy w inny sposób wykluczonej społecznie szansą na powrót do normalnego, samodzielnego życia.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorzy zakładają, że w ciągu trzech lat zatrudnienie w przedsiębiorstwach społecznych zsubregionu ostrołęckiego znajdzie w sumie 60 osób oddalonych od rynku pracy.

Po bliższe informacje zapraszamy na stronę www.mowes.pl oraz do Centrum Inkubacji i Rozwoju PES w Przasnyszu, ul. 3 Maja 16. Osoba do kontaktu: Łukasz Wachowski, animator: lwachowski@cofund.org.pl, tel.
607 168 295. Łukasz Wachowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


WyszkówMazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii SpołecznejFundacja Fundusz Współpracydotacjapracaprzedsiębiorstwo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl