REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

WSPARCIE DIETETYKA - to ważne!

Kącik Prasowy

Skończ z "dietami cud" i eksperymentami żywieniowymi. Odchudzać należy się zdrowo, co wiąże się z przemyślanym, systematycznym i długotrwałym działaniem. Warto więc poszukać fachowego wsparcia i skorzystać z pomocy dietetyka.

REKLAMA

Większość osób zmagających się z nadwagą czy otyłością ma za sobą kilka, a czasem nawet kilkanaście prób odchudzania, eksperymenty z „rewelacyjnymi” dietami, które obiecują duży ubytek masy ciała w krótkim czasie, a przy tym nie są bezpieczne, ani efektywne. Najczęściej powodują one jedynie przejściowe spadki masy ciała, po których często występuje efekt „jo-jo” nierzadko z nadwyżką. Aby tego uniknąć, należy odchudzać się zdrowo, co wiąże się z przemyślanym, systematycznym i długotrwałym działaniem. Warto więc poszukać fachowego wsparcia i skorzystać z pomocy dietetyka.

Specjalista wyjaśni, dlaczego wszelkie diety cud nie są skuteczne oraz wskaże, jak postępować, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę i zdrowie. W tym celu dietetyk przeprowadzi wywiad zdrowotno-żywieniowy i wykona pomiary masy i składu ciała. Następnie ustali postępowanie żywieniowe oraz określi czas jego trwania, wskaże błędy, a także sposoby na ich wyeliminowanie.

Niezwykle istotną kwestią jest to, że dieta przygotowana przez specjalistę jest dobrana indywidualnie do potrzeb i sytuacji zdrowotnej pacjenta. Niektóre jednostki chorobowe wykluczają działanie na niskim poziomie energetycznym. Dietetyk ustali optymalną ilość kalorii na początku kuracji, a także odpowiednio będzie ją modyfikował na kolejnych etapach odchudzania czy też dietoterapii. Postępowanie żywieniowe zawsze musi być także dostosowane do aktywności fizycznej i rodzaju treningu. Bardzo istotne jest również omówienie preferencji i awersji żywieniowych. W indywidualnym postępowaniu dietetycznym wyklucza się produkty, których pacjent nie lubi, nie toleruje, bądź też ma na nie alergię. Tym samym program odchudzający staje się bardzo zindywidualizowany, co ułatwia jego wprowadzenie w życie i uzyskanie oczekiwanych efektów.

Kolejnym istotnym aspektem wsparcia dietetycznego jest kontrola postępów. Dietetyk monitoruje i w odpowiednim momencie wprowadza odpowiednie modyfikacje do wcześniej ustalonego planu postępowania żywieniowego. Ważne jest także kontrolowanie zmian w składzie ciała na co pozwala regularna analiza z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Rolą dietetyka jest także wsparcie psychodietetyczne ponieważ osiągnięcie założonych celów oraz uzyskanie trwałych zmian w sposobie żywienia wymaga odpowiedniej pracy nad motywacją oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Ponad to do zadań dietetyka należy określenie zasadności i ewentualne wprowadzenie dobranej indywidualnie, w zależności od potrzeb suplementacji, która ma przede wszystkim na celu wyrównanie istniejących niedoborów składników odżywczych.

Wsparcie dietetyczne pełni istotną rolę nie tylko w redukcji masy ciała, ale także w dietoterapii wielu chorób (m. in. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, niedoczynności tarczycy) oraz w stanach fizjologicznych wymagających odpowiedniej diety – ciąża, laktacja. Ze wsparcia specjalisty mogą również skorzystać osoby zajmujące się sportem, zarówno zawodowo jak i amatorsko.

22 stycznia Dietetyka 2be rusza z wyjątkowym wydarzeniem „Piękne na wiosnę”, do którego serdecznie zaprasza wszystkie Panie z okolic: Wyszkowa, Radzymina, Wołomina i Warszawy. Będzie to PROFESJONALNE GRUPOWE ODCHUDZANIE. Program połączy wszystkie istotne dla powodzenia kuracji, elementy – opiekę merytoryczną i motywacyjną. Wszystkie uczestniczki rozpoczną odchudzanie w tym samym terminie i wspólnie zakończą  pierwszą edycję programu. Każda z Pań, uczestnicząca w tym wyjątkowym wydarzeniu objęta będzie zarówno indywidualną opieką dietetyka( który ustali indywidualny, odpowiedni dla danej osoby program diety wraz z jadłospisem) jak również grupowymi spotkaniami z wszystkimi uczestnikami (połączonymi z wykładami dietetyków i treningiem pilatesu). Całe wydarzenie uwieńczy ujędrniający zabieg na ciało w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej w Warszawie.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Dietetycy:

Aleksandra Bąk i Joanna Ojrzeńska

 

 

 

 

Art. promocyjny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Dietetyka 2beAleksandra BakdietetykWyszkówdieta

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl