REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

XIII Marsz Niepodległości

Turystyka

Już po raz 13. Jerzy Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła”, zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Czternastu entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu (członkowie klubu turystycznego „Białe Kruki”, działającego przy Uniwersytecie III Wieku w Wyszkowie, mniej i bardziej dorośli oraz jeden 3,5 latek z trochę starszą od siebie siostrą) wybrało się, mimo bardzo niepewnej pogody, na 14-kilometrowy patriotyczny spacer. Uczestnicy do Dalekiego dotarli pociągiem. Stamtąd pięknymi duktami leśnymi Puszczy Białej podążali w kierunku Dębu „Wieszatiel”, Pulw i Sieczych, a następnie Zygmuntowa Mazoweckiego, skąd wrócili do Wyszkowa także pociągiem.

Pogoda dopisała, pięknie świeciło słońce, las był jeszcze bardzo jesienny, kolorowy i pełen grzybów. Na spotkanie wyszło im ogromne stado saren i bardzo szybki dzik. Chwile zadumy przy odwiedzanych miejscach pamięci narodowej wprawiły nas w patriotyczny nastrój. Z biało-czerwonymi chorągiewkami wyglądaliśmy naprawdę malowniczo i uroczo. Trochę wysiłku, jaki uczestnicy włożyli w pokonanie tej wcale niełatwej trasy, traktują jako hołd oddany tym, którzy 99 lat temu oraz wcześniej i później, walczyli o naszą wolność i niepodległość.

Każdy świętuje na miarę swoich możliwości. Oni zaś cieszą się, że tak mogli spędzić ten ważny dla Polaków, jeszcze jesienny dzień. Tym samym dziękują Panu Jurkowi Sitkowi za wytrwałość i ciągłe mobilizowanie do działania i aktywności. Już teraz zapraszają na kolejne edycje marszu. Bo warto!

Beata Glinka

fot. Krzysztof Rogowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


XIII Marsz NiepodległościJerzy SitekBiałe KrukiUniwersytet III Wieku w WyszkowiemarszniepodległośćDalekie TartakSieczychymarsz niepodległości11 Listopada

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Środa
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora

REKLAMA

Pracuj.pl