REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wyszkowianie najlepsi w LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

Sport

LOTTO Poland Bike Marathon nie zwalnia tempa i tym razem obrał kierunek na Wyszków. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich piąty raz w historii zawitał do miasta nad Bugiem i na niezwykle atrakcyjny teren w Puszczy Kamienieckiej. W kolarskim miasteczku stawiło się prawie 500 miłośników dwóch kółek. Wyszkowianie zanotowali świetny start.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- To była jazda w nadbużańskiej i puszczańskiej scenerii - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Amatorzy MTB najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem „zanurzyli się” w leśnych ostępach. Trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny, ale też techniczny i pełen wymagających odcinków.

Na dystansie MAX (54 km) piąty raz w sezonie wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Karola Sładka (7R Rowmix Team) i Rafała Brzyskiego (Retro Team). Wśród kobiet całe podium dla Damovo Bike Team. Zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska, przed Urszulą Lewandowską i Sylwią Tkaczyk.

Trasę MINI (34 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), finiszując przed Dawidem Bojarczakiem (Beko Team), a trzeci był Michał Przybysz (Varso Racing Team). W gronie kobiet triumfowała Aleksandra Dzięcioł (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Anną Kamińską (Wodociągi Warszawskie) i Mają Brzezińską (Warszawski Klub Kolarski).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Najlepszy był Leonard Dudkowski (Kamyk Radzymin MTB Team), za nim finiszowali Antoni Komór (Stajnia Rowerowa InterCars Team) i Mikołaj Krasuski (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt wygrała Zofia Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn), przed Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology) i Sandrą Nygą (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Marceli-Rower.Biz, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Rafbike Cycling Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM wygrał UKS Kolarz Nadarzyn, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Komorowie, przed Klisiami i Bralskimi.

Fot. Tuba Wyszkowa/ Poland Bike

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


LOTTO Poland Bike MarathonWyszkówŁukasz GóralewskikolarstwoKK Catena

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Były starosta przeprasza i prosi o więcej
"Procedura wychodzi od zarządu a pan Marszał nie jest jedyną osobą w zarządzie. Ja pełnię nadzór nad wydziałem edukacji natomiast wszelkie sprawy finansowe, w tym wykonywanie budżetu powiatu, jest od tego organ pięcioosobowy. Proszę nie indywidualizować tak pewnych kwestii oświatowych - odpowiadał na zarzuty wicestarosta Leszek Marszał." Marszał informatyk, nie będący radnym - żołnierz Nowosa, Deluga bokser, karateka i Frąckiewicz z podstawówką - żołnierze Mroza. POwiat w rękach specjalistów. POdniosłeś POprzeczkę Mróz.
"Ojciec chrzestny" sukcesu Mróz
Były starosta przeprasza i prosi o więcej
"Lista hańby jest długa: Ewa Bartosiewicz, Teresa Czajkowska, Paweł Deluga, Marzena Dyl, Bogusław Frąckiewicz, Agnieszka Ołdak, Renata Rębała, Piotr Wykowski, Katarzyna Wysocka, Iwona Wyszyńska, Waldemar Sobczak, Jerzy Żukowski. Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do osób niepełnosprawnych a to znaczy także wobec ludzi, którzy niosą im pomoc, są ich nauczycielami i przewodnikami przez życie. Ci wyżej wymienieni odbierając wynagrodzenie nauczycielom dzieci niepełnosprawnych nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Wstyd. Ludzie. Pamiętajcie ich nazwiska gdy będą wybory." Za ludźmi szałajdy stał nieobecny na głosowaniu Mróz - główny sprawca w białych rękawiczkach. Cwano.
Zgniły kompromis
Co gmina Wyszków planuje zbudować w 2024 roku?
"Budżet jest nasz, nie wasz" - jak to wypowiedziała się człońkini komitetu "Kobieta z Klasą" Elżbieta Piórkowska.
Pamiętamy
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Piątek
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza

REKLAMA