REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Ostatnia działka przy Szpitalnej sprzedana

Miasto

Za 6,5 mln zł gmina sprzedała ostatnią dużą działkę budowlaną przy ul. Szpitalnej w Wyszkowie. Nabywcą jest spółka Home Developer, która w sąsiedztwie realizuje osiedle budynków wielorodzinnych "Zielove".

REKLAMA

Nieruchomość sprzedana przez gminę Wyszków w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Liczy 8352 m kw. powierzchni. Gmina sprzedała ją w trzecim z kolei przetargu, w którym cena wywoławcza wynosiła 4 mln 200 tys. zł i stanowiła 75% ceny wywoławczej z pierwszego przetargu (5 mln 600 tys. zł). Do ostatniego przetargu przystąpiły dwa podmioty. Działka została ostatecznie nabyta przez spółkę Home Developer z Wyszkowa za 6 mln 542 tys. zł. Daje to 783 zł za m kw. Spółka jest właścicielem i inwestorem dużego osiedla "Zielove", które powstaje między ul. K.E.N. a Szpitalną. 

Czytaj także: "To trzeba uwzględnić w planie rozwoju Wyszkowa"

To była ostatnia gminna tak duża działka budowlana przy ul. Szpitalnej. W lutym 2020 roku burmistrz sprzedał - także w trzecim przetargu - działkę sąsiednią o powierzchni 8690 m kw. Nieruchomość została wówczas zbyta w trakcie zmiany planu zagospodarowania (z budownictwa jednorodzinnego w wielorodzinne) za 60 proc. wartości, czyli za kwotę 2 mln 793 tys. 660 zł, co daje około 321 zł za m kw. Działkę nabyły do spółki dwie wyszkowskie firmy: Decorina Art Anna Wiśniewska i Instalbud Andrzej Postek. Do tej pory działka nie została zainwestowana. 

Czytaj także: Do trzech razy sztuka. Szpitalna sprzedana

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


WyszkówdziałkaHome Developerul. Szpitalna

Komentarze

To ja
Kurwa Kurwie łba nie urwie.Trzeba sprzedać koledze Tomaszowi bo kto wie to koniec kadencji.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA