REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Łączna - tu się dobrze mieszka"

Miasto

Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 15 września uroczyście oddało do użytku nowy budynek wielorodzinny przy ulicy Łącznej 8 w Wyszkowie. Budynek stanął obok dwóch istniejących już bloków. WTBS przy tej okazji uczciło jubileusz 25 - lecia istnienia spółki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Blok przy ul. Łącznej 8 jest czterokondygnacyjny z poddaszem użytkowym, trzyklatkowy, w którym zaprojektowano 41 mieszkań oraz podziemne garaże, miejsca parkingowe na terenie, w tym stanowiska dla osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępne miejsca dla rowerów. Mieszkania wybudowane są metodą „pod klucz”. Walorem jest położenie budynku, zapewniające widoki na Bug oraz tereny zielone przy rzece. Zebranych gości oraz lokatorów budynku powitała prezes spółki WTBS Agnieszka Ołdak - Prokop:

- Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest własny dach nad głową, który gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Podstawowym celem działalności TBS-ów jest budowa domów mieszkalnych na wynajem i ich eksploatacja. Towarzystwo jest nastawione w większym stopniu na zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych niż generowanie zysków. Wszystkie wypracowane środki finansowe przeznaczamy na realizację podstawowego celu, czyli budowę mieszkań. W sierpniu 2021 roku Wyszkowskie TBS rozpoczęło realizację przedsięwzięcia pn. "Budynek mieszkalny wielorodzinny z podziemnymi miejscami postojowymi przy ul. Łącznej w Wyszkowie". Zrealizowana inwestycja jest modelowym rozwiązaniem partnerstwa publiczno - prywatnego, powstała dzięki połączeniu kapitałów: środków własnych TBS, budżetu gminy Wyszków osob fizycznych zainteresowanych najmem uczestniczących w finansowaniu budowy mieszkań w formie partycypacji, środków z Rządowego programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa - mówiła.

Dodała, że WTBS zrealizowało nowoczesne i funkcjonalne mieszkania o wysokim standardzie komfortu o różnych układach i metrażach, przy zachowaniu estetycznego desingu. Inwestycja uwzględnia rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną budynku, odnawialne źródła energii oraz uwzględnia zdalne zarządzanie infrastrukturą w mieszkaniach, tzw. "mieszkanie inteligentne".

- Nadszedł czas symbolicznego zakończenia naszej inwestycji przy ulicy Łącznej. Jest to także początek nowego etapu w życiu mieszkańców, którzy zaczynają tu kolejny etap swojego życia - dodała.

Prezes spółki wspomiała także o jubileuszu 25-lecia WTBS, który obchodzony jest w tym roku:

- Utworzenie spółki zainicjowała Rada Gminy Wyszków w marcu 1998 roku. Przez 25 lat WTBS zrealizowało sześć inwestycji mieszkaniowych: Kościuszki 35A (20 mieszkań), Kościuszki 41A (57 mieszkań), 1 Maja 23A (41 mieszkań, 4 lokale usługowe i 9 garaży), 1 Maja 23 (53 mieszkania, 3 lokale usługowe i 28 podziemnych miejsc postojowych), Łączna 10 i 12 (78 mieszkań, taką samą liczbą miejsc postojowych). I oczywiście najnowsza, przy ul. Łącznej 8. Utrzymywanie się luki na rynku mieszkaniowym pomiędzy mieszkaniami zakupionymi na wolnym rynku oraz mieszkaniami socjalnymi wskazuje na potrzebę realizacji budownictwa na zasadach sprawdzonych przez TBS-y. Dlatego ubiegamy się o tereny pod budowę kolejnych inwestycji mieszkaniowych. Chcemy się rozwijać - zapowiedziała.

Do lokatorów budynku zwrócił się burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski:

- Mówi się, że dom jest w stanie zastąpić cały świat. Z całą pewnością cały świat nie jest w stanie zastąpić domu. Dziś osoby, które już wieszają obrazy, firanki, podlewają kwiaty w swoich nowych mieszkaniach, rozpoczynają nowy etap w życiu. Jestem przekonany, że bardziej szczęśliwy, doskonalszy. Potrzeba mieszkaniowa jest jedną z podstawowych potrzeb społecznych człowieka. Borykamy się z demografią, narzekamy, że rodzi się coraz mniej dzieci. Kiedy młode małżeństwa będą miały dach nad głową, szybciej podejmą decyzję o dziecku bądź o kolejnych dzieciach. W gminie Wyszków staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju mieszkalnictwa wszelakiego, również wielorodzinnego. Uważamy, że oferta TBS-ów jest świetnym dopełnieniem oferty deweloperskiej. TBS już od 25 lat dba nie tylko o rozwój gospodarczy Wyszkowa, o poprawienie struktury społecznej Wyszkowa, ale też dba o estetykę. Życzę, żeby to było miejsce, o którym powiedzą "Wyszków, Łączna tu się dobrze mieszka" - mówił.

- Cieszymy się, że mamy maleńki udział w powstaniu tego bloku - dodała przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Jest taka piosenka "Tu jest moje miejsce, tu jest mój ciasny, ale własny kąt". Może nie taki ciasny ale z pewnością w pewnym zakresie własny. Życzymy, jako radni, by państwu się tu jak najlepiej mieszkało.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Grzegorz Nowosielski, proboszcz parafii św. Idziego w Wyszkowie ks. Zdzisław Golan, dyrektor generalny wykonawcy - firmy "Budomur" Rafał Nałęcz. Na pamiątkę jubileuszu 25-lecia na dziedzińcu przed nowym blokiem posadzono buk pospolity. Dla mieszkańców przygotowany był także poczęstunek, upominki oraz zabawy dla najmłodszych.

Fot. Tuba Wyszkowa/ WTBS

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówWTBSWyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznegoblok

Komentarze

Teresa
Bardzo ładnie to wygląda. Nowe, czyste, ładne budynki. Żeby tylko ludzie dbali o to swoje osiedle to będzie miło.
Łączna
Dzięki obecnej Pani prezes powstaje piękne nowe osiedle TBS na ul. Łącznej. Ludzie będą mieszkać na nowoczesnym , czystym osiedlu. Brawo.
Smuteczek
Siekierski,twarz kampani Nowosielskiego nie dał rady. Którego ministerstwa szefem byłby Siekierski w rządzie Nowosielskiego? Zwróccie uwagę na jakich specjalistów postawił w Wyszkowie ten hołowniany kandydat.
kamieni kupa
Kandydat i jego zaplecze. Siekierski, Kowalski, Garbarczyk, Wysocki, Sosnowska, Mroczek itp.
Wanda co nie chciała Niemca
Tiaaa... I ten inspektorek, deweloperek, cwaniaczek Jaruś. Imię zobowiązuje!
kamieni kupa
Którego ministerstwa szefem byłby naczelnik Garbarczyk w rządzie Nowosielskiego? Zwróccie uwagę na jakich specjalistów postawił w Wyszkowie ten hołowniany kandydat.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
Teraz mierzy w Senat
To TW Michał rozgrzeszony przez PSL?
Lucia 2023-09-16 21:34:08
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA