REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Pokochajcie bieganie

Sport

Z takim przesłaniem w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie zorganizowano 3. edycję Biegu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W biegowej akcji wzięło udział ponad 450 uczniów i nauczycieli.

Galeria zdjęć


REKLAMA

14 września "Jedynka" bez wątpienia była najbardziej zabieganą szkołą w mieście. Tego dnia w szkole odbyły się biegi w ramach ogólnopolskiej akcji Bieg Fair Play PKOl. W wydarzeniu wzięli licznie udział uczniowie wszystkich klas - od zerówki po najstarsze ósme klasy. Każda klasa wykonywała okrążenia na szkolnym boisku wraz z wychowawcami i nauczycielami. Biegała też, dając dobry przykład uczniom, dyrektor Hanna Dziubiel. W tej akcji o to właśnie chodzi - zachęcić do aktywności fizycznej, a bieganie jest jedną z ajprostszych jej form. Celem akcji jest popularyzacja biegania oraz promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Uczniowie "Jedynki" chętnie wzięli udział w biegu.

Bieg poprzedziła ceremonia olimpijska, którą poprowadził były nauczyciel w-f i przyjaciel SP nr 1 - Andrzej Rębowski. Ceremonia rozpoczęła się wniesieniem repliki flagi olimpijskiej oraz pochodni. Na spotkanie został zaproszony absolwent "Jedynki" - Jakub Skoczeń, obecnie uczeń klasy maturalnej i juz utytułowany unihokeista. Jakub jest reprezentantem Polski, złotym medalistą mistrzostw Polski i uczestnikiem mistrzostw świata w Danii w unihokeju. Spotkanie wykorzystał do podziękowania swojemu pierwszemu trenerowi - Łukaszowi Sienkiewiczowi, ale także do promocji sportu wśród młodszych kolegów. Jakub Skoczeń przebiegł kilkanaście okrążeń ze wszystkimi klasami uczestniczącymi w akcji Bieg Fair Play PKOl

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Bieg Fair Play PKOLPolski Komitet OlimpijskibieganieSzkoła Podstawowa nr 1Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA