REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Uczniowie "Skłodowskiej" na stażu w Barcelonie

Nauka

Grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie dzięki funduszom europejskim w dniach od 2 - 28 lipca udała się do Barcelony w celu odbycia praktyki zawodowej w ramach programu Erasmus+. Podczas praktyki uczniowie z technikum architektury krajobrazu, technikum budowlanego, technikum usług hotelarskich , technikum usług kelnerskich, technikum cyfryzacji zdobywali nowe umiejętności, doskonalili zdobytą wiedzę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Podczas pobytu w Barcelonie realizowane były elementy kulturowe. Młodzież wraz z opiekunami Ewą Nowak - Kowalską oraz Katarzyną Sawicką podziwiała secesyjne projekty Gaudiego, a szczególnie słynny kościół Sagrada Familia, budowany od 1882 roku (planowane zakończenie to rok 2026), Barcelonę historyczną oraz współczesną m.in. oceanarium, interesujące zoo, stadion FC Barcelona. Jedną z atrakcji było zdobycie góry Montserrat na której mieści się opactwo Matki Bożej. Przez cały okres praktyki uczniowie uczyli się samodzielności, współdziałania w grupie, wzajemnej pomocy, odpowiedzialności za siebie i innych członków grupy. Doskonalili słownictwo i umiejętności porozumiewania się w obcym języku. Przełamywali bariery konwersacji i coraz śmielej posługiwali się językiem angielskim , a nawet hiszpańskim. W wolnych chwilach korzystali z udogodnień hotelowych czyli basenu, siłowni, boiska do piłki siatkowej i koszykowej. Uczniowie ze Skłodowskiej mimo miesięcznej rozłąki z rodziną oceniają praktykę, jako bardzo udaną. Nawiązali nowe relacje, zrozumieli, jak ważna jest nauka języka obcego, nauczyli się nowych rzeczy, których nie ma w programach szkolnych. Wszystko to procentuje.

Z programu Erasmus+ może skorzystać każdy uczeń. Warunek to wysoka średnia ocen i wysoka frekwencja. Warto na te dwie rzeczy zwrócić uwagę przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym, bo kolejne mobilności w ramach programu Erasmus+ czekają na realizację.

Zepół Szkół nr 1 w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówZS nr 1 w Wyszkowieprogram Erasmus+praktyki zawodowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA