REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Odpust u Chrystusa Sługi

Powiat

W niedzielę, 17 września, w Parafii pw. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach będzie przeżywana uroczystość odpustowa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości rozpoczną się mszą św. pod przewodnictwem ks. kan. dr Roberta Bączka - rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, wikariusza biskupiego. O oprawę muzyczną zadba zespół instrumentalno - wokalny z Porządzia a także Młodzieżowa Schola Parafialna. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Po sumie odpustowej, która odbędzie się o godz. 12.00, ks. proboszcz oraz organizatorzy wydarzenia zapraszają na Koncert Dziękczynny „Śladami Nowińskich Tradycji". Goście przebywający w naszym regionie będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać lokalnych zespołów i artystów, zapoznać się z tradycją i historią Puszczy Białej oraz spróbować regionalnych dań i ciast. Wystąpią: „Zespół Pieśni i Tańca Wyszków", Zespół „Puszcza Biała", zespoły, kapele ludowe - z Długosiodla, Porządzia, Rząśnika, a także lokalni artyści.

- Sztuka ludowa to odpowiedź na pytanie, skąd wzięliśmy się jako społeczeństwo, jako naród i jakie są nasze korzenie. Taniec, śpiew to przede wszystkim dziękczynienie Bogu, Dlatego chcemy Go uwielbiać za całe nasze życie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zasmakować nowińskiej tradycji i sztuki - mówią organizatorzy. 

- Tego dnia wspólnie chcemy prosić o Ducha Służby. Nasza parafia, która istnieje od 2001 roku jako jedyna w diecezji łomżyńskiej jest właśnie pod wezwaniem "Chrystusa Sługi". Ten, który służy, uczy nas jak dawać Boga innym swoim życiem. On jest wzorem nie tylko dla kapłanów, ale i dla nas, wszystkich, którzy wierzymy. Najbliższe treścią tej służby jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września, które będzie uroczyście sprawowane w niedzielę 17 września. Tym samym chcemy jako wspólnota zaprosić wszystkich do odczytania tego ducha Służby Jezusa. Być sługą to realizowanie swojego powołania, w imię miłości nie oczekując nic w zamian. Cieszymy się jako wspólnota, że nasza parafia jest pod tym wezwaniem. To wielki dar, ale i odpowiedzialność - mówi kl. Jan Książek pochodzący z parafii.

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Leszczydół-Nowinyparafiaodpust

Komentarze

Święty
Wszystko wiemy o wydarzeniu tylko zapomnieli napisać gdzie ta parafia jest. Bo przecie nie wszyscy wiedzą gdzie i pod jakim wezwaniem są kościoły. Ale się ktoś popisał składając ten tekst.
Proszę Świętego
Przecież stoi jak wół: W niedzielę, 17 września, w Parafii pw. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach będzie przeżywana uroczystość odpustowa - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy to nadal park?
Wyszków to wiocha bedaca miastem tylko formalnie, tutaj nawet nie ma urbanistycznego miejskiego układu ulic. Nigdy nie było rynku, ratusza. Zobaczcie na Białostocką od S8 do ronda - ulica z układem typowo wiejskim, z dala straszą ruiny biurowca fabryki mebli i ruiny przemysłu. Nawet w historii Wyszków był w powiecie kamienieckim ze stolicą w Kamieńcu Mazowieckim, to była i jest nic nie znacząca mieścina bez regularnej komunikacji z Warszawą - tranzyt dla ciężarówek i tyle. A ten śmieszny "Park Fontann" wyglada jakby ktoś w środku wiochy strzelił pas startowy. Betonowa wieś bez porządnego gospodarza.
aaa
Czy to nadal park?
To pewnie w ramach walki z ociepleniem klimatu - zabetonować jeden z ostatnich skrawków zieleni w mieście. Zamiast tego posadzą gdzieś znowu jakieś krzaki przy skrzyżowaniu, które po tygodniu uschną albo pomalują Białostocką na czerwono, że niby ścieżka rowerowa ale ciemnota będzie zadowolona bo "klimat ratujo".
WWY
Czy to nadal park?
Ciekawam jak za tą zbrodnią na Wyszkowie zagłosuje kandysat na posła radny Paweł Turek?
Sprawdzam Panie Pawle.
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Piątek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

REKLAMA